Remis na zakończenie pierwszej rundy (fotogaleria)

Pogoń Siedlce w meczu zamykającym pierwszą połowę sezonu zremisowała 2:2 z Wisłą Puławy. Spotkanie było wyrównane, więc można odczuwać niedosyt, ale też trzeba szanować zdobyty punkt.

Przed meczem kibice odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” w celu uczczenia obchodzonej dzień wcześniej 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale ekipa z Siedlec była konkretniejsza. Pierwszą poważną okazję stworzyła Wisła w 8 minucie spotkania. Z obrębu pola karnego Pogoni groźny strzał z woleja oddał Mateusz Klichowicz, ale piłkę ponad bramką przeniósł Jakub Burek. Trzy minuty później golkiper Pogoni interweniował po strzale tego samego rywala z dystansu. Pogoń odpowiedziała niecelnym strzałem z głowy Mateusza Majewskiego po dośrodkowaniu Piotra Pyrdoła  z rzutu wolnego. Chwilę później kolejną paradą popisał się Burek, tym razem po strzale Macieja Bortniczuka, który skorzystał z podania Kamila Kumocha. Pogoń wyszła na prowadzenie w 21 minucie. Z lewego skrzydła dośrodkował Krystian Miś, a piłkę głową do własnej bramki skierował Maksymilian Tkocz. To drugi z rzędu mecz napastnika Pogoni ze zdobytą bramką.  W 26 minucie prowadzenie mógł podwyższyć Bartosz Wicenciak, ale jego strzał w górny róg bramki obronił Paweł Łakota. Kolejną szansę Wisły miał Kumoch, ale ponownie bezbłędny był Burek. Pogoń odpowiedziała zablokowanym uderzeniem Jakuba Siniora. Kolejną okazję miał Przemysław Misiak, ale nie trafił w bramkę strzałem z woleja. Końcówka pierwszej połowy przebiegała pod znakiem optycznej przewagi Wisły. Przed przerwą Burek zatrzymał Daniana Pawłasa. Bliższa bramki była jednak Pogoń. Cezary Demianiuk wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale tylko obił słupek.  Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się prowadzeniem siedleckiej Pogoni 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. W 47 minucie Wisła dostała rzut karny, po tym jak Jan Flak trafił w rękę Demianiuka. Jedenastkę na gola zamienił Klichowicz. W 50 minucie puławianie prowadzili już 2:1. Strzałem z granicy pola karnego Burka pokonał wtedy Damian Kołtański. Kilka chwil później z dystansu uderzył Klichowicz, ale bez problemu piłkę złapał Burek. Z czasem napór Dumy Powiśla ustał. Pogoń odpowiedziała obronioną główką Demianiuka i niecelnym strzałem Huberta Derlatki. W 67 minucie było już 2:2. Przez wysoko ustawioną obronę zagraniem głową przedarł się Pyrdoł i pokonał Łakotę. W 70 minucie zmierzający do bramki strzał Nojszewskiego zablokował Dawid Burka. Pogoń odpowiedziała niecelnym strzałem Siniora, po rajdzie i podaniu Demianiuka. Pogoń mogła wyjść na prowadzenie w 88 minucie, ale strzał Misia nie sprawił problemów bramkarzowi. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Podopieczni Marka Brzozowskiego zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, punkt za Radunią Stężyca i trzy oczka za liderującą Kotwicą Kołobrzeg. Może się to jeszcze zmienić jutro po meczu KKS Kalisz ze Skrą Częstochowa.

20 listopada o 16:00 Pogoń zagra w Łodzi z rezerwami ŁKS.

« z 4 »

12 listopada 2023, 20:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:2 (1:0)

Bramki: Maksymilian Tkocz 21 (s), Piotr Pyrdoł 67 – Mateusz Klichowicz 48 (k), Damian Kołtański 49

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 3. Robert Majewski – 23. Hubert Derlatka (61, 20. Cezary Bujalski), 16. Jakub Sinior, 99. Bartosz Wicenciak (88, 29. Danny Babor), 18. Piotr Pyrdoł (88, 8. Kamil Włodyka), 10. Krystian Miś – 21. Mateusz Majewski (83, 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk

Wisła: 12. Paweł Łakota – 88. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 37. Maksymilian Tkocz, 17. Danian Pawłas – 16. Janusz Nojszewski (78, 21. Oskar Przywara), 74. Przemysław Skałecki, 91. Mateusz Klichowicz (85, 31. Kamil Kargulewicz), 26. Damian Kołtański, 8. Kamil Kumoch (78, 7. Krystian Puton) – 34. Maciej Bortniczuk

Żółte kartki: Robert Majewski – Maksymilian Tkocz, Jan Flak, Przemysław Skałecki

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)