wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Sportowe świętowanie 11 listopada w gminie Zbuczyn (fotogaleria)

Podwójne sportowe obchody Święta Niepodległości w gminie Zbuczyn. W samo południe wystartował po raz 13 Bieg Niepodległości ulicami Zbuczyna, a o 14:30 bardziej kameralny XVIII Krzeski Bieg Niepodległości im. Antoniego Adadyńskiego.

Imprezy sportowe stały się już domeną gminy Zbuczyn. Warto przypomnieć, że w tym roku jednostka administracyjna zarządzana przez wójta Huberta Pasiaka była gospodarzem Twardej Skóry, zorganizowała Półmaraton Zbucki, a także kilka mniejszych imprez w rozmaitych dyscyplinach.

Biegacze zaczęli zmagania ze swoimi trasami (zależnymi od kategorii wiekowej) o 10:30. Tuż po południu na 5-kilometrową trasę wystartowali najbardziej zaprawieni w bojach. Najpierw biegacze, a następnie kijkarze.

Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe medale. Najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach zostały nagrodzone pucharami. Uhonorowany zostały także osoby, bez których bieg byłby skromniejszy, czyli sponsorzy, partnerzy i współorganizatorzy.

« z 9 »

W bieg niepodległościowy ulicami Zbuczyna była zaangażowana m.in. Wektra Zbuczyn. Piłkarze, trenerzy i działacze klubu przez całą imprezę wydawali ciepłe posiłki. Na stanowisku obok była za to grochówka.

O 14:30 wystartował XVIII Krzeski Bieg Niepodległości im. Antoniego Adadyńskiego. Kilkadziesiąt osób pokonało trasę. Nieważne czy na nogach, czy na dwóch kółkach. Najważniejsze było aktywne uczczenie wyjątkowego dnia.