niedziela, 3 marca 2024r.

Pogoniści odwiedzili Francję i zobaczyli inny rugbowy świat

W dniach 9-12 listopada delegacja MKS Pogoń Siedlce odwiedziła Francję na zaproszenie Moheda Altrada, jednego ze sponsorów klubu.

Pogoń reprezentowali trenerzy Adrian Miałkowski, Mariusz Myrcha oraz zawodnicy klubowej akademii: Aleks Szewczyk, Hanna Szafrańska, Iga Iwińska, Mikołaj Nejman, Marcel Izdebski oraz Michał Szczepański. Wraz z drużyną na pokład samolotu wsiadła Mariola Wiewiórka, reprezentująca Altrad Siedlce. Jej pomoc w zakresie organizacji wyjazdu i pobytu na miejsca była nieoceniona.

Harmonogram wizyty był napięty i zróżnicowany. Siedlczanie po tym jak dotarli na miejsce zostali zakwaterowani w hotelu w Montpellier. 10 listopada Pogoń spotkała się z dyrektorem miejscowego klubu, Joanem Caudullo. Wcielił się on w rolę przewodnika po Montpellier Herault. Delegacja z Siedlec od podszewki zobaczyła jak funkcjonuje klub działający na najwyższym francuskim szczeblu. Ponadto Pogoniści mieli okazję zobaczyć z bliska treningi klubowej młodzieżówki i seniorów. Przy okazji treningu Montpellier U-21 nadarzyła się okazja na spotkanie z Gaelle Mignot. To rugbistka 2015 i 2016 roku na świecie, obecnie trenerka klubowa i menadżerka reprezentacji Francji kobiet. Po południu siedlczanie zwiedzili stadion GGL Stadion, 12-tysięczny obiekt w Montpellier. Po obiekcie oprowadzał najlepszy zawodnik w historii klubu, Fulgence Ouedraogo. Zwieńczeniem pracowitego dnia było zwiedzanie urokliwego miasta.

11 listopada rozpoczął się od wizyty w filialnym klubie Montpellier – Juvignac Rugby. Młodzież Pogoni miała okazję sprawdzić swoje możliwości na treningu z miejscowym trenerem Gillesem Laborde. Co ciekawe, szkoleniowiec poinformował, że ma polskie korzenie. Na zakończenie zajęć młodzi Pogoniści rozegrali mecz w rugby touch z seniorami Juvignac. Następnie w klubowej restauracji Montpellier doszło do spotkania z Mohedem Altradem. Prezes klubu i właściciel firmy Altrad był żywo zainteresowany tym jak wygląda rugby w Polsce. W trakcie spotkania wyraził chęć długofalowej współpracy z Pogonią. Punktem kulminacyjnym dnia był mecz Montpellier z Clermont w ramach Top14 (odpowiedniku Ekstraligi rugby). Pogoniści przywitali rugbistów i w szpalerze złożonym z miejscowych kibiców odprowadzili ich do szatni. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego siedlecka młodzież miała okazję przeżyć niesamowite emocje przy wyprowadzaniu zawodników na murawę. Mecz zakończył się porażką Montpellier 17:20.

12 listopada siedlczanie odwiedzili nadmorski kurort Palavas. Następnie Pogoniści udali się na lotnisko i szczęśliwie wrócili do Polski.

– Poznaliśmy świat rugby z innej strony. Zwiedziliśmy bardzo ładne miasto jakim jest Montpellier. Niezwykłą atrakcją było też zwiedzenie klubowego stadionu. Wielkie emocje przeżyliśmy oglądając mecz na topowym poziomie pomiędzy Montpellier a Clermont – wspominał Aleks Szewczyk.

– Mieliśmy możliwość zobaczenia rugby na najwyższym poziomie. Najmocniej zapadł mi w pamięć mecz, który był niezwykle ciekawy. Zostaliśmy przyjęci we Francji z ogromną życzliwością, za co jesteśmy wdzięczni – dodała Iga Iwińska.

17 listopada Adrian Miałkowski, Mariusz Myrcha, Iga Iwińska oraz Aleks Szewczyk odwiedzili siedlecką siedzibę firmy Altrad. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i była okazją do wspomnień z niezwykle udanego wyjazdu. Pogoniści nie przybyli z pustymi rękami, ale z tortem i innymi smakołykami. Wszystkie zostały stworzone rękami wdzięcznych rodziców rugbistów i rugbistek z klubowej akademii.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Super wyjazd. Bardzo dziękujemy za możliwość poznania funkcjonowania zawodoweg klubu rugby i poznania bardzo ciekawych i interesujących osób.

Zgadzam się z Tobą bo poznałem swych obywateli Francji jednego na wycieczce drugiego na siłowni i muszę przyznaćżl że to byli bardzo fajni i bardzo inteligentni ludzie tak samo jak my

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;