niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Udany finisz rundy jesiennej (fotogaleria)

Rezerwy Pogoni w meczu kończącym rundę jesienną wygrały u siebie z Promnikiem Gończyce 8:0.

Mimo zimowej aury, na boisku w Siedlcach udało się rozegrać spotkanie kończące rundę jesienną w siedleckiej lidze okręgowej.

Już na początku spotkania Pogoniści mieli świetną okazję na objęcie prowadzenia. Za zagranie ręką w polu karnym przez zawodnika Promnika sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę wykonywaną przez Tomasza Mamisa obronił jednak Sumit Sihag. W 21 minucie znów znać dał o sobie Mamis, ale Konrad Czyżewski wybił piłkę zmierzającą do siatki. Chwilę później odpowiedział Promnik strzałem Bartosza Zackiewicza nad poprzeczką. 24 minuta przyniosła trafienie w słupek główkującego Pawła Łydkowskiego. Pogoniści doczekali się trafienia w 27 minucie. Mamis przerzucił futbolówkę nad Sihagiem i strzalem z powietrza umieścił piłkę w bramce gości. Osiem minut później siedlecki napastnik skompletował dublet, wykorzystując błąd Wojciecha Zackiewicza. W końcówce pierwszej odsłony swoją szansę na trafienie miał jeszcze Jakub Okusami, ale uderzył obok słupka.

Drugą połowę Pogoniści rozpoczęli od strzelenia trzech goli. Najpierw Dawid Jastrzębski obsłużył Dawida Dobrzańskiego, a sześć minut później Mamisa i było 4:0. Piątego gola zdobył Tomasz Wiewiórka pokonując w sytuacji sam na sam Sihaga. Po chwili Mamis mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, ale po strzale z kilku metrów dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych. Po ponad godzinie gry dwukrotnie przed szansą do wpisania się na listę strzelców stanął Radosław Droń. Najpierw uderzył obok bramki, a za chwilę po strzale głową interweniował golkiper. Swoje szanse mieli również obrońcy Łydkowski i Okusami. Za pierwszym razem dobrze interweniował Sihag, zaś po chwili piłka trafiła w boczną siatkę. Pogoń w końcówce spotkania strzeliła jeszcze trzy gole. Na listę strzelców wpisał się asystent dwóch trafień w meczu Jastrzębski oraz Bartosz Borkowski (wykorzystana sytuacja sam na sam) i Wiewiórka (strzał z woleja z 18 metrów).

Pogoń zakończyła pierwszą rundę na pozycji lidera tabeli. Start rundy rewanżowej przewidziano na weekend 16-17 marca 2024. Pogoń podejmie wtedy na własnym boisku Orła Unin.

« z 2 »

19.11.23, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Promnik Gończyce 8:0 (2:0)

Bramki: Tomasz Mamis 27, 35, 54, Dawid Dobrzański 48, Tomasz Wiewiórka 56, 90, Dawid Jastrzębski 84, Bartosz Borkowski 89

W 6 minucie Tomasz Mamis (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Sumit Sihag obronił).

Pogoń II: 33. Krzysztof Popiołek (46, 70. Patryk Szatkowski) – 2. Tomasz Borkowski (62, 24. Adrian Wrzosek), 4. Paweł Łydkowski, 3. Jakub Okusami – 11. Igor Szostek (46, 14. Tomasz Wiewiórka), 6. Dawid Dobrzański, 18. Oliwier Myszkowski (62, 16. Radosław Droń), 17. Kacper Zdunek (46, 21. Bartosz Borkowski), 23. Krystian Gryglak (81, 8. Wojciech Kisieliński) – 19. Dawid Jastrzębski, 10. Tomasz Mamis (62, 15. Patryk Klimek)

Promnik: 1. Sumit Sihag – 4. Jakub Jończyk, 15. Konrad Czyżewski, 16. Wojciech Zackiewicz, 17. Bartosz Zackiewicz (57, 2. Eryk Radziej), 6. Bartosz Cieślak – 19. Kamil Kosmala, 7. Krzysztof Szewczyk, 11. Dominik Kiliszek (73, 9. Piotr Ochnio), 8. Radosław Szewczyk – 3. Bartosz Babik (68, 14. Łukasz Paprota)

Żółte kartki: Paweł Łydkowski 25, Adrian Wrzosek 71

Sędzia: Jan Zwierz (Siedlce)