niedziela, 3 marca 2024r.

Kacper Skwierczyński: W rundzie wiosennej będziemy innym zespołem

Wywiad z trenerem MKL SEMP Siedlce, Kacprem Skwierczyńskim.

Za MKL SEMP pierwsza runda wśród seniorów. Jak ją ocenisz?

Premierową rundę jesienną oceniam dwustronnie: z jednej strony mój bardzo młody zespół poznał bezcenne zasady seniorskiego futbolu, zaś z drugiej nie obyło się to bez bolesnych, ale pouczających, porażek. Niemniej moje odczucia są pozytywne, zawodnicy wykazują się wielkim zaangażowaniem i determinacją do dalszego rozwoju zespołu.

Co okazało się największym problemem dla młodej i nieogranej drużyny SEMPa?

Tak jak zaznaczyłeś w pytaniu największymi problemami były brak zgrania drużynowego oraz doświadczenia na szczeblu seniorskim. Dochodzi do tego również brak wiary i pewności siebie. Duża część osób z zewnątrz szukała problemów w aspekcie fizycznym, lecz to nie do końca jest prawda. W przypadku tak młodego zespołu niemożliwą rzeczą jest dorównać fizycznie przeciwnym drużynom. Mam pomysł na wdrożenie ciekawych i innowacyjnych elementów do mojego zespołu. Tym razem mamy dużo czasu, żeby nad tym popracować.

Najprzyjemniejszym momentem jesieni była wygrana z Tęczą Korczew. Czy to od tego momentu twoi piłkarze nabrali wiary we własne umiejętności?

Niewątpliwie moi zawodnicy nabrali wiatru w żagle po wygranej z Tęczą, widać to chociażby po wynikach. Mogło być tych zwycięstw trochę więcej, ale niestety, w minionej rundzie zabrakło nam boiskowego cwaniactwa i zimnej krwi w kluczowych momentach.

Czy wiosną będzie łatwiej o punkty? Czy SEMP planuje poszukać wzmocnień?

Uważam, że w rundzie wiosennej będziemy innym zespołem. Widać po zespole chęć do poznawania nowych rzeczy, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Z pewnością będziemy chcieli włączyć do kadry 3-4 wartościowych zawodników, którzy stworzyliby dodatkową rywalizację w zespole. Z tej okazji zainteresowani zawodnicy będą mieli możliwość pokazania się na otwartym treningu, o którym wkrótce poinformujemy.

Jakie są plany SEMPa na zimę?

W zimę będziemy nieprzerwanie trenować. Jesteśmy w trakcie ustalania sparingów, będziemy mieli okazję zmierzyć się z drużynami z wyższych lig. To będzie bardzo intensywny czas dla mojego zespołu. Wszystko leży w naszych nogach i głowach.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Drużyna sempa nie była organa nobo do sezonu nie była przygotowana

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;