wtorek, 7 maja 2024r.

Mazovia jako pierwsza podbiła Troszyn

KS CK Troszyn do meczu z Mazovią Mińsk Mazowiecki był bezbłędny na własnym terenie. Wojciech Trochim i spółka podbili jednak twierdzę, wygrywając z niedawnym liderem aż 4:1.

Pierwotnie mińszczanie mieli zagrać w Troszynie tydzień wcześniej, jednak pogoda pokrzyżowała szyki IV-ligowcom. Ostatecznie udało się nadrobić zaległość jeszcze w tym roku, i to na boisku w Troszynie, a nie na sztucznej nawierzchni w Ostrołęce.

Przez pół godziny obyło się bez bramek. Impas przełamał Michał Bondara, któremu asystował Wojciech Trochim. Były piłkarz Pogoni nie zadowolił się kluczowym podaniem i pięć minut później dołożył bramkę. Do przerwy było 2:0 dla Mazy.

Kolejny bramkowy popis Mazovii przypadł między 58 a 66 minutą. Miłosz Przybecki dwukrotnie asystował przy trafieniach Bartosza Malesy i Eryka Więdłochy. W końcówce swojaka zaliczył Michał Wołos, jednak nie wpłynęło to na humory w szatni mińszczan. Wygrana 4:1 na niezdobytym terenie stała się faktem.

Mazovia przezimuje na siódmej lokacie. Lider z Płocka ma dziewięć punktów przewagi i jeden mecz w zapasie.

24.11.23, 13:00 – Troszyn

IV liga: KS CK Troszyn – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:4 (0:2)

Bramka: Michał Wołos 86 (s) – Michał Bondara 31, Wojciech Trochim 36, Bartosz Malesa 58, Eryk Więdłocha 66

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 29. Oliwier Jurczak (57, 15. Mateusz Pędowski), 2. Mateusz Bienias (90+, 4. Szymon Tywanek), 28. Łukasz Broź, 3. Dominik Paradowski (66, 33. Kacper Dakowicz) – 16. Miłosz Przybecki, 23. Tomasz Nieścieruk (57, 26. Dominik Sadzawicki), 20. Bartosz Malesa, 9. Wojciech Trochim (72, 22. Pawło Ksionz), 11. Eryk Więdłocha (85, 14. Michał Wołos) – 19. Michał Bondara (72, Ezana Kahsay)

Żółte kartki: Jakub Tyska 21, Kacper Poreda 39, Deiwis Caceres 70 – Michał Bondara 39, Dominik Paradowski 64, Wojciech Trochim 70, Bartosz Malesa 72, Dominik Sadzawicki 78, Eryk Więdłocha 85

Sędzia: Michał Wąsowski (Warszawa)