niedziela, 3 marca 2024r.

Jeden set to za mało

W jedenastej kolejce Tauron I ligi PSG KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z MKSem Będzin 1:3.

Siedlczanie w poprzedniej kolejce odpoczywali, bowiem ich spotkanie z BBTS Bielsko-Biała zostało przełożone na grudzień. W tej kolejce podopieczni Witolda Chwastyniaka wrócili do gry, jednak czekało ich bardzo trudne zadanie. Rywalem PSG KPS był MKS Będzin, który w tym sezonie spisuje się doskonale. Na 30 możliwych punktów, drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego zgromadziła aż 26.

MKS Będzin okazał się drużyną dużo lepszą od siedlczan. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie, gospodarze dominowali praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Lepszą grę PSG KPS zobaczyliśmy w trzecim secie.  Zaczęło się od udanych zagrywek Wiktora Kłęka. Potem siedlczanie świetnie prezentowali się w bloku, a w ataku imponował między innymi Bartłomiej Wójcik.

Niestety w czwartym secie podopieczni Chwastyniaka nie poszli za ciosem. Goście z Siedlec trzymali się do stanu 7:7, jednak od tego momentu MKS Będzin systematycznie powiększał swoją przewagę. Najlepszym graczem spotkania został Mateusz Rećko, który zdobył łącznie 21 punktów.

W następnej kolejce podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrają na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 20:30 i będzie transmitowane przez stację Polsat Sport Extra.

25.11.23, 18:00 – Będzin

Tauron I liga: MKS Będzin – PSG KPS Siedlce 3:1 (25:18, 25:20, 20:25, 25:19)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 71. Jan Tomczak i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Mateusz Rećko