Arbiter z Kielc znów w roli głównej (fotogaleria)

Pogoń Siedlce przegrała ze Stalą Stalowa Wola 1:2. Bohaterem starcia ze Stalówką znów został sędzia. Aleksander Kozieł nie pokazał tylu żółtych kartek co w lipcu, ale niesłusznie podyktował rzut karny, który przesądził o porażce Pogoni.

W pierwszej połowie oba zespoły prezentowały wyrównany poziom. Pierwszy strzał oddała Stalówka w 6 minucie. Z woleja z dystansu spróbował Lucjan Klisiewicz, ale uderzył wysoko nad bramką. Pogoń odpowiedziała zablokowanym strzałem Damiana Szuprytowskiego po indywidualnej akcji. Głową po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka próbował też Mateusz Majewski, ale nie trafił w bramkę. W 16 minucie podobnie spudłował Klisiewicz po centrze Bartosza Pioterczaka. 9 minut później w pole karne rywala dryblingiem wszedł Cezary Bujalski, ale również uderzył niecelnie. Pogoń wyszła na prowadzenie w 35 minucie. W pole karne wszedł wtedy Mateusz Majewski. Napastnik został przyblokowany, ale do piłki dopadł i zza szesnastki pięknym uderzeniem z woleja bramkarza Mikołaja Smyłka pokonał Jakub Sinior. To jego kolejny gol po strzale z dystansu. Stal chciała szybko odpowiedzieć. Klisiewicz zagrał piękne podanie do Adama Imieli, którego w sytuacji sam na sam powstrzymał Jakub Burek. Do przerwy siedlecka Pogoń prowadziła 1:0 po kolejnym pięknym golu pomocnika.

W 49 minucie po rzucie rożnym Szuprytowskiego i zgraniu głową Ernesta Dzięcioła nad bramką uderzył Hubert Derlatka. Chwilę później indywidualną akcję zakończoną strzałem obronionym przez Smyłka przeprowadził Demianiuk. W 57 daleko od bramki z dystansu uderzył Sinior. Po stronie Stali próbował Imiela, lecz jego strzał również był daleki od ideału. Gospodarze wyrównali w 66 minucie. Pioterczak dostał piłkę od Klisiewicza z boku pola karnego i pokonał Burka strzałem z woleja od poprzeczki. Stalówka przycisnęła po wyrównaniu. W 69 minucie po błędzie defensorów Pogoni kolejną szansę miał Imiela, ale nie trafił w bramkę z dystansu. Pięć minut później okazję dla Pogoni stworzyli zawodnicy rezerwowi. Dośrodkował wracający po kontuzji Lukáš Hrnčiar, a głową nad bramką uderzył Damian Nowak. Po chwili kolejną dobrą wrzutkę posłał słowacki pomocnik, a Dzięcioł zdołał nawet oddać celny strzał, bez problemów wyłapany jednak przez Smyłka. W 85 minucie doszło do zamieszania w polu karnym Pogoni, ale dzięki interwencjom Tomasza Lewandowskiego i Dawida Burki oraz wybiciu Nowaka siedlczanom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Po drugiej stronie wielki błąd popełnił Smyłek, który podał do Demianiuka, ale napastnik Pogoni wykorzystał szansy i uderzył nad bramką. W 90 minucie arbiter Aleksander Kozieł podyktował rzut karny za rzekomy faul Lewandowskiego na Kacprze Chełmeckim. W rzeczywistości to kapitan Pogoni został kopnięty przez rywala po dojściu do piłki. Jedenastkę na gola zamienił strzałem w środek bramki Imiela. Strzelec drugiego gola miał jeszcze jedną szansę, ale tym razem interweniował Burek. Pogoń nie była w stanie wyrównać i przegrała ze Stalą Stalowa Wola 1:2. Nazwisko sędziego tego meczu zostanie w Siedlcach zapamiętane na długo, bo choć przez większość meczu nie rzucał się w oczy, to ostatecznie jego błąd zdecydował o wyniku spotkania. Biało-niebiescy zajmują teraz 3 miejsce w ligowej tabeli, za Kotwicą Kołobrzeg i KKS Kalisz.

W Stali zagrał Mikołaj Smyłek, w przeszłości piłkarz Pogoni.

Ostatnie spotkanie w tym roku Pogoniści rozegrają w poniedziałek 4 grudnia o 18:15 w Siedlcach ze Stomilem Olsztyn.

« z 2 »

27.11.23, 16:15 – Stalowa Wola

II liga: Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)

Bramki: Bartosz Pioterczak 66, Adam Imiela 90+2 (k) – Jakub Sinior 35

Stal: 33. Mikołaj Smyłek – 71. Łukasz Seweryn (46, 88. Piotr Rogala), 87. Jakub Kowalski (90, 22. Jakub Banach), 4. Łukasz Furtak, 24. Damian Urban, 27. Arkadiusz Ziarko (46, 78. Jakub Górski) – 20. Bartosz Pioterczak (74, 77. Kacper Chełmecki), 8. Łukasz Soszyński, 18. Olivier Sukiennicki, 10. Adam Imiela – 17. Lucjan Klisiewicz (86, 16. Dominik Maluga)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak (73, 2. Tomasz Lewandowski), 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł – 23. Hubert Derlatka (62, 10. Krystian Miś), 16. Jakub Sinior, 18. Piotr Pyrdoł (73, 43. Lukáš Hrnčiar), 7. Damian Szuprytowski, 20. Cezary Bujalski – 21. Mateusz Majewski (73, 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Jakub Kowalski 54, Wiktor Kaczyński 70 (na ławce), Łukasz Furtak 72, Damian Urban 74, Jakub Górski 90+7 – Krystian Miś 84, Tomasz Lewandowski 90, Marek Brzozo2wski 90+9 (na ławce)

Czerwona kartka: Marcin Paczkowski po meczu (Pogoń, na ławce, za obrazę sędziego)

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)