poniedziałek, 4 marca 2024r.

Od Amazonki do Tęczy, czyli jesień w Klasie B

Czas na podsumowanie rundy jesiennej w Klasie B. Liderem na półmetku rozgrywek jest Amazonka Wiśniew, zaś tabelę zamyka Tęcza Korczew.

Z awansu na koniec sezonu będzie cieszyć się duet z tercetu: Amazonka Wiśniew, Zorza Sterdyń, GKS Andrzejewo. Trudno oczekiwać, że do walki o awans włączą się rezerwy ŁDK Łosice, które zdecydowanie lepiej punktują u siebie niż na wyjazdach.

Amazonka ma za sobą dobrą rundę, jednak jej przewaga nad peletonem nie jest komfortowa. Tylko punkt nad Zorzą i GKS Andrzejewo i wizja rewanżowych spotkań na wyjazdach to przeciętna informacja. Wiśniewianie dysponują jednak odpowiednią jakością, aby wiosną wreszcie wywalczyć wyczekiwany awans. Wyjazdowy bilans teamu Michała Artycha robi wrażenie – komplet sześciu zwycięstw i bramki 32-5.

Zorza musi uszczelnić defensywę, aby utrzymać miejsce na zielonym polu. Liderem mocnej sterdyńskiej ofensywy był Jakub Żyznowski (autor 15 bramek), który nie tak dawno rywalizował na boiskach II ligi w barwach Sokoła Ostróda z Pogonią Siedlce. Zorza posiada jednak więcej atutów i stać ją nawet na wygranie Klasy B. Na najniższym stopniu podium przezimuje GKS Andrzejewo. To nowy klub na mapie siedleckiego futbolu. W całym poprzednim sezonie ostrołęckiej Klasy B team z północnego Mazowsza ugrał 15 punktów w 12 meczach. W obecnym już prawie podwoił ten rezultat. Tylko Zorza w minionej rundzie znalazła sposób na ogranie GKS.

Co na dalszych lokatach? Bezkompromisowy LUKS Rzakta niezmiennie jest napędzany trafieniami Rafała Grabowskiego. Błękitni Stoczek byli w ścisłej czołówce, ale w drugiej połowie jesieni dopadł ich kryzys. Santoryn Nowinki zanotował regres względem poprzedniego sezonu. Na dnie MKL SEMP Siedlce i Tęcza Korczew. Obaj nowicjusze byli dostarczycielem punktów dla rywali.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Ktoś złośliwie zapomina o zawodnikach pogoni Siedlce i widać to

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;