Porażka na zakończenie pierwszej fazy

UKS Basket Siedlce przegrał po dogrywce z Wilkami Radzymin.

Niezależnie od wyniku siedlczanie byli pewni zajęcia trzeciego miejsca w grupie D. Trener Rafał Sobiło z tej przyczyny dał szansę zabrania seniorskich doświadczeń klubowej młodzieży.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że Basket jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Kolejna odsłona była skrajnie nieudana. Siedlczanie rzucili tylko cztery punkty. Do przerwy było 31:29 dla Wilków. Druga połowa była wyrównana. Po czterech kwartach był remis 59:59. W dogrywce góra byli koszykarze z Radzymina.

Basket nie awansował do grupy mistrzowskiej. Wkrótce opublikowany zostanie terminarz gier siedlczan w drugiej fazie.

10.12.23, 18:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – Wilki Radzymin 68:73 pd. (25:14, 4:17, 15:14, 15:14, 9:14)

Basket: 12. Michał Pilski 19, 11. Władysław Stańczuk 17, 8. Adrian Piotrowski 12, 13. Aleksander Kielak 7, 6. Bartłomiej Głuchowski 5, 15. Dawid Możdżonek 3, 14. Krzysztof Kania 2, 3. Wiktor Artych, 4. Błażej Grochowski