Faworyt za mocny. Porażka w zaległym meczu

W zaległym spotkaniu 10 kolejki Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 1:3.

Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się 18 listopada, ale zostało przełożone na 14 grudnia.

Zawodnicy PSG KPS rozpoczęli ten mecz znakomicie. W ataku szalał Dawid Sokołowski, a oprócz tego siedlczanie świetnie serwowali i ustawiali skuteczny blok. Mimo drobnego przestoju w końcówce partii, podopieczni Witolda Chwastyniaka pewnie wygrali seta 25:21. Kolejnego także zaczęli z dużym entuzjazmem, prowadząc początkowo 7:4. Wtedy jednak gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu i przejęli kontrolę nad spotkaniem. BBTS świetnie grał w ataku, a oprócz tego siedlczanie zaczęli popełniać proste błędy.

Przełomowy dla losów spotkania był trzeci set. Przez większą część partii oba zespoły grały punkt za punkt. Dobrą zmianę dał Wiktor Kłęk, który skończył kilka ważnych piłek. Jeden błąd zespołu z Siedlec w końcówce sprawił, że BBTS wygrał 25:23. To zdecydowanie podłamało PSG KPS, który w czwartym secie nie był w stanie przeciwstawić się gospodarzom.

Siedlczanie nie mają dużo czasu na odpoczynek. Już 16 grudnia zagrają kolejny mecz w Tauron w I lidze. W sobotę rywalem siedlczan będzie Gwardia Wrocław.

14.12.23, 18:00 – Bielsko-Biała

Tauron I liga: BBTS Bielsko-Biała –  PSG KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:16)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 3. Kacper Myśków, 8. Arkadiusz Kościółek, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak, 77. Łukasz Jastrzębski i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Szymon Romać