Cenne zwycięstwo we Wrocławiu

W 14 kolejce Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce pokonał na wyjeździe Gwardię Wrocław 3:1.

Siedlczanie mają ostatnio bardzo napięty terminarz. W czwartek (14 grudnia) rozegrali trudny mecz z wyżej notowanym BBTSem Bielsko-Biała, w którym podopieczni Witolda Chwastyniaka zdołali wygrać tylko pierwszego seta. W sobotę ich rywalem była borykająca się z problemami Gwardia Wrocław.

Podobnie jak kilka dni wcześniej, drużyna z Siedlec rozpoczęła mecz bardzo dobrze. PSG KPS zanotował serię ośmiu punktów z rzędu i pozwolił rywalom zdobyć w pierwszym secie tylko 11 punktów. Siedlczanie przegrali co prawda drugiego seta, jednak w pozostałych dwóch górowali nad rywalami. Szczególnie w trzeciej partii podopieczni Chwastyniaka pokazali charakter, bowiem przegrywali już 6:11 oraz 11:15. Sygnał do odrabiania strat dał wówczas Dawid Sokołowski, który w całym spotkaniu zdobył 16 punktów. Oczko mniej zdobył natomiast Michał Kozłowski, który zgarnął statuetkę MVP.

Przed świętami Bożego Narodzenia siedlczanie zagrają jeszcze jeden mecz. W piątek 22 grudnia PSG KPS podejmować będzie Mickiewicza Kluczbork.

16.12.23, 18:00 – Wrocław

Tauron I liga: Gwardia Wrocław –  PSG KPS Siedlce 1:3 (11:25, 25:22, 23:25, 19:25)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) 1. Wiktor Kłęk, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak

MVP: Michał Kozłowski