sobota, 27 kwietnia 2024r.

+50 w Sokołowie Podlaskim (fotogalerie)

MPKK Sokołów Podlaski nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki. Tym razem podopieczne Marcina Grockiego rozbiły stołeczne akademiczki.

W mecz lepiej weszły przyjezdne, jednak sytuacja szybko się wyklarowała. Faworyzowane gospodynie zaczęła odskakiwać dzięki skuteczności Agaty Stępień z dystansu. W drugiej kwarcie przewaga MPKK nie podlegała choćby najmniejszej dyskusji. Do przerwy sokołowianki prowadziły 42:23.

Trzecia kwarta była popisem ofensywy MPKK. Sokołowianki raz po raz karały rywalki i odskoczyły na blisko 40 punktów. W ostatniej odsłonie meczu przewaga drużyny Grockiego jeszcze urosła, choć chwilami zebrani widzowie obserwowali radosną koszykówkę. Ostatecznie skończyło się 50-punktową wygraną faworytek – 90:40.

30 grudnia o 16:00 MPKK zagra u siebie z Grot F&F Automatyka Pabianice.

Na początku lutego sokołowianki czeka nie lada wyzwanie. MPKK dzięki najlepszemu bilansowi w I lidze awansował do Pucharu Polski. Finałowy turniej odbędzie się w Sosnowcu, a pierwszym rywalem sokołowskich koszykarek w turniejowej drabince będą gospodynie – MB Zagłębie Sosnowiec.

« z 2 »
« z 2 »

20.12.23, 19:15 – Sokołów Podlaski

I liga: MPKK Sokołów Podlaski – AZS Uniwersytet Warszawski 90:40 (19:14, 23:9, 31:12, 17:5)

MPKK: 12. Wijaleta Kiuljak 17, 14. Jastina Kosalewicz 16, 2. Agata Stępień 15, 11. Żaneta Szczęśniak 11, 13. Kinga Dzierbicka 9, 17. Aleksandra Iwaniuk 9, 8. Dominika Paczóska 9, 6. Zuzanna Paradowska 2, 10. Karolina Zieniewska 2