Świąteczny dreszczowiec dla KPS (fotogaleria)

Siedlczanie poszli za ciosem. W 15 kolejce Tauron I ligi podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali Mickiewicza Kluczbork 3:2.

Siatkarze PSG KPS Siedlce mają ostatnio powody do radości. Wygrali 3 z 4 ostatnich meczów w I lidze, dzięki czemu oddalili się od strefy spadkowej. W ostatnim meczu w 2023 roku ich rywalem był Mickiewicz Kluczbork, który przed 15. kolejką zajmował piąte miejsce w tabeli.

KPS przystąpił do piątkowego meczu osłabiony brakiem libero Bartosza Tomczaka oraz atakującego Wiktora Kłęka. W pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Doszło do gry na przewagi, w której KPS długo bronił piłek setowych, jednak ostatecznie górą okazali się siatkarze z Kluczborka (34:32).

Pechowo przegrana końcówka nie podłamała siedlczan. Wręcz przeciwnie. Podopieczni Witolda Chwastyniaka przejęli kontrolę nad spotkaniem. Gospodarze znakomicie serwowali, a w ataku kapitalnie prezentował się Bartosz Kowalczyk. Siedlczanie bez żadnego problemu wygrali drugiego i trzeciego seta, a w czwartym prowadzili 14:12. Wtedy jednak nastąpił przestój w grze gospodarzy, co skrzętnie wykorzystał Mickiewicz. Goście zdobyli pięć punktów z rzędu i nakręceni lepszą grą zdołali doprowadzić do tie-breaka.

W piątym secie siedlczanie wrócili do swojej dobrej gry. Od połowy seta wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca meczu.

Kolejny mecz w Tauron I lidze, PSG KPS Siedlce rozegra w sobotę 6 stycznia. Ich rywalem będzie AGH Kraków.

« z 2 »

22.12.23, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (32:34, 25:17, 25:18, 22:25, 15:13)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 11. Adrian Potera (libero) oraz 3. Kacper Myśków, 8. Arkadiusz Kościółek, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak

MVP: Mateusz Szpernalowski