niedziela, 23 czerwca 2024r.

Kluby z grami zespołowymi cz. II

W Siedlcach w różnym czasie istniały kluby, które prowadziły szkolenie w grach zespołowych oraz miały drużyny, które były zgłoszone do rozgrywek na różnych szczeblach klubowych. Wiele z nich prowadziło zajęcia dla młodych adeptów sportu.

20 lipca 2007 roku miało miejsce zebranie założycielskie Klubu Sportowego „Mazowsze” Siedlce. Powołała go grupa piłkarzy, którzy grali w rekreacyjnej Siedleckiej Lidze Siódemek Piłkarskich. Celem założenia klubu było zgłoszenie drużyny do Klasy B, prowadzonych przez OZPN. Wybrano władze, a prezesem został Emil Koroś, wiceprezesem Marcin Drzazga, sekretarzem Przemysław Woronko, a szefem Komisji Rewizyjnej Grzegorz Butrym. Sezon 2007-08 był szczęśliwy dla piłkarzy, którzy wygrali Klasę B i awansowali wyżej. W kolejnym sezonie, już w rozgrywkach A klasy zespół zajął czwarte miejsce. Niestety, w rundzie jesiennej 2009-10 drużyna została wycofana ponieważ nie było chętnych do gry. Co ciekawego klub istnieje, nie został wykreślony z ewidencji.

Od 2006 roku na sztucznym lodowisku kilka razy w tygodni zbierali się siedleccy hokeiści, którzy rozgrywali między sobą mecze. Chętnych było coraz więcej, ponieważ dołączała młodzież. Wiosną 2008 roku 28-osobowa grupa inicjatywna doprowadziła do założenia własnego klubu. 9 maja 2008 roku zdecydowano o utworzeniu stowarzyszenia sportowego o nazwie Siedleckie Towarzystwo Hokejowe. Prezesem został wybrany Piotr Jakubowski, po dwóch latach zastąpił go Krzysztof Sikorski.

12 maja 2012 roku prezesem ponownie został Jakubowski, a przyczyną zmian były rozbieżności pomiędzy hokeistami i członkami władz, które dotyczyły sposobu kierowania klubem i jego przyszłości. Od 2008 roku hokeiści STH brali udział w krajowych rozgrywkach drużyn amatorskich, a w sezonie 2012-13 wzięli udział w rozgrywkach Mazowieckiej Hokejowej Ligi. Od wielu lat marzeniem, zwłaszcza starszych działaczy, było reaktywowanie drużyny, która wystartowałaby w rozgrywkach ligowych PZHnL. Jednak aby tak się stało potrzebny był hojny sponsor.

Spory w środowisku hokejowych stały się udziałem powstania w Siedlcach drugiego klubu hokejowego. 27 września 2011 roku 15-osobowe grono działaczy podczas zebrania założycielskiego powołało stowarzyszenie sportowe pod nazwą Amatorski Hokej Siedlce. Prezesem został wybrany Krzysztof Sikorski. Mimo tego klubu poza regularnymi spotkaniami członków i sympatyków na treningach nie rozwinął innej działalności.

19 marca 2014 roku w Gimnazjum nr 4 odbyło się zebranie założycielskie klubu pn. Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siedlce. W skład zarządu weszli Elżbieta Tomczuk, Jarosław Maciak i Rafał Kacprzak. 1 kwietnia 2014 roku klub został zarejestrowany, a następnie utworzona została w nim sekcja piłki ręcznej mężczyzn, której trenerem został Adam Tomczuk. Przejęła ona od IKS Prus czołowych zawodników i miejsce w II lidze mężczyzn.

 

źródło: własne / archiwum Sławomira Kindziuka; foto: STH Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. No i dobrze przynajmniej młodzi adepci mogli korzystać ztych zajęć i mieć frajdę ztego że mogli cościekawego robić na tych zajęciach

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;