Po raz piętnasty rugbiści świętowali Nowy Rok (multimedia)

1 stycznia o 13:00 rozpoczął się XV Noworoczny Mecz Rugby.

Po raz 15 siedleccy rugbiści spotkali się na tradycyjnym noworocznym meczu rugby. Około 20 zawodników zaciekle rywalizowało na specjalnie przygotowanym boisku pomiędzy stadionem a hotelem Ibis.

Gościem specjalnym Noworocznego Meczu Rugby był Kamil Bobryk. Wychowanek siedleckiej Pogoni obecnie jest trenerem seniorskiej drużyny rugby we Francji, a do Siedlec wrócił na święta

Po zakończeniu meczu wystrzeliły korki od szampanów, a uczestnicy wyjątkowego wydarzenia życzyli sobie Szczęśliwego Nowego Roku.

Pierwsze przyłożenie w 2024 roku zdobył Miłosz Wójciuk dla Niebieskich o godzinie 13:03. Mecz był jak zwykle zacięty, ale wyraźną przewagę przynajmniej w pierwszej połowie mieli Niebiescy prowadząc do przerwy 20:5. Po zmianie stron ich przewaga nie była już tak duża, ale i tak wygrali ją 20:15, a całe spotkanie 40:20. Miękkie boisko amortyzowało upadki szarżowanych i szarżujących, ale brak śniegu i deszcz nie zapewniały noworocznego klimatu.

01.01.24, 13:00 – Siedlce

Mecz towarzyski: Niebiescy – Żółto-Czarni 40:20 (20:5)

Niebiescy: Kamil Bobryk 5, Jakub Czaplicki 5, Dawid Lorentowicz, Adrian Miałkowski, Dominik Nowiński 5, Tomasz Radzikowski 5, Aleks Szewczyk 10, Jacek Wierzbicki, Miłosz Wójciuk 10

Żółto-Czarni: Jarosław Borkowski II, Patryk Borkowski, Grzegorz Chomka, Andrzej Kosyl, Piotr Krasuski 5, Artur Lewczuk, Paweł Narojek 10, Daniel Nicewicz, Daniel Zychowicz 5

Rezerwa: Łukasz Baca, Jan Czyż, Janusz Jaroszewicz, Krzysztof Kisieliński, Maciej Kryszczuk, Paweł Kuligowski, Mariusz Myrcha, Mariusz Siwiec, Piotr Szewczyk, Grzegorz Toczyski, Paweł Wieja, Zbigniew Wyrębiak

Sędzia: Piotr Wedziuk