sobota, 27 kwietnia 2024r.

KPS nie zwalnia tempa. Pierwsze zwycięstwo w nowym roku (multimedia)

W pierwszym meczu w 2024 roku, PSG KPS Siedlce pokonał AGH Kraków 3:0.

Siedlczanie w końcówce 2023 roku złapali wiatr w żagle. W grudniu PSG KPS wygrał aż cztery mecze, dzięki czemu odskoczył od strefy spadkowej i w dalszym ciągu może liczyć na grę w play-offach. W sobotę (6 stycznia) podopieczni Witolda Chwastyniaka podejmowali AGH Kraków, z którym w pierwszej rundzie rozgrywek minimalnie przegrali 2:3.

Zawodnicy z Siedlec w pełni zrewanżowali się rywalom. Początek meczu należał co prawda do drużyny z Krakowa (5:9), jednak gdy w polu serwisowym pojawił się Bartłomiej Wójcik, KPS zdobył cztery punkty z rzędu i przejął kontrolę nad spotkaniem. Największą przewagę gospodarze mieli w drugim secie, w którym do pewnego momentu grali jak z nut (15:10). Potem jednak w szeregach KPS pojawiło się lekkie rozprężenie, co skrzętnie wykorzystali siatkarze AGH. Goście zbliżyli się tylko na jeden punkt (21:20), jednak w końcówce stalowe nerwy zachowali zawodnicy z Siedlec. W trzecim i ostatnim secie KPS ponownie nie zawiódł w końcówce i ostatecznie triumfował 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Jakuba Czyżowskiego.

W następnej kolejce drużyna z Siedlec zagra na wyjeździe z Avią Świdnik. Początek meczu w sobotę (13 stycznia) o godz. 17:00.