piątek, 24 maja 2024r.

W Nowej Dąbrówce królowało pomaganie (multimedia)

Po raz siódmy w Nowej Dąbrówce położonej w gminie Kotuń odbył się Noworoczny charytatywny marszobieg i wyścig rowerowy.

Zaczęło się od biegów dzieci, później na start w 20-kilometrową trasę wyruszyli kolarze, biegacze mieli do wyboru bieg na 5 lub 10 km, coś dla siebie znaleźli też kijkarze.

Zmagania kolarskie wygrali Marek Mitrofaniuk z Yulo Run Team Siedlce oraz Żaneta Kiełczykowska z Triathlon Siedlce Club. W biegu na 5 km najlepszy był Witold Orcholski z Torunia i Aleksandra Kozikowska-Lelonek z Mińska Mazowieckiego. Z dwa razy dłuższą trasą najszybciej poradzili sobie Łukasz Kosieradzki z Siedlec i Sylwia Sobieszek ze Zwolenia. Jeżeli chodzi o nordic walking to ze zwycięstwa cieszyli się Krzysztof Frąckowiak i Alicja Słowińska.

W biegach dziecięcych najszybsi okazali się Jagoda Kostyra i Adam Rowicki wśród młodszych oraz Kinga Orzyłowska i Aleksander Dobrowolski wśród nieco starszych.

WYNIKI

Trudną trasę rowerową pokonał wójt gminy Kotuń Grzegorz Góral, który znany jest z zamiłowania do dwóch kółek.

– Trasa była piekielnie trudna. To jednak nie zmagania sportowe były najważniejsze, a cel charytatywny, który nam przyświeca – przekonywał wójt Góral.

« z 5 »

Tak też było. Sukcesy sportowe zeszły na dalszy plan wobec głównego celu, czyli charytatywnej zbiórki na rzecz Lenki Rybak z Nowej Dąbrówki. Łącznie zebrano blisko 17 tysięcy złotych, ale z powodu trwających licytacji ta kwota jeszcze wzrośnie.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Jazda na rowerze to Fajna sprawa BO Można się zrelaksować jeżdżąc NA rowerze ito jest pożyteczne rzecz

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;