Mecz niewykorzystanych szans (multimedia)

W meczu 18 kolejki Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce przegrał z Arką Chełm 2:3.

W sobotę rywalem PSG KPS Siedlce była Arka Chełm. Jest to beniaminek, ale tylko z nazwy, bowiem w składzie tego zespołu znajduje się wielu doświadczonych zawodników z przeszłością w PlusLidze. W składzie Arki jest między innymi Damian Dobosz, który przeszłości przez cztery sezony reprezentował barwy KPS, a ostatnio był także kapitanem zespołu.

Tego meczu KPS Siedlce nie miał prawa przegrać. Gospodarze powinni zdobyć trzy punkty, a w końcowym rozrachunku mają tylko jeden. Siedlczanie nie wykorzystali jednak wielu swoich szans. Pierwszego seta wygrali gospodarze, którzy uporali się z mocnymi zagrywkami Arki Chełm. W szeregach KPS nie zawodził m.in kapitan Jakub Czyżowski. W drugim secie miejscowi prowadzili 20:18 i mieli piłkę w górze na 21:18. Zamiast tego goście zdobyli trzy punkty z rzędu, a potem wygrali seta 25:22.

Kolejną szansę siedlczanie zaprzepaścili w trzecim secie, gdy w pewnym momencie prowadzili już 14:8. Najpierw popełnili jednak proste błędy, a potem w polu serwisowym świetnie spisał się Paweł Rusin. Doszło do emocjonującej końcówki, w której dwóch piłek nie skończył Wiktor Kłęk. Największy żal siedlczanie mogą mieć jednak po tie-breaku, w którym prowadzili już 14:11, a mimo to przegrali go 14:16.

W następnej kolejce drużyna z Siedlec zagra u siebie z BAS Białystok. Początek meczu w sobotę (27 stycznia) o godz. 17:00.

« z 2 »

20.01.24, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Arka Chełm 2:3 (26:24, 22:25, 26:28, 25:19, 14:16)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 8. Arkadiusz Kościółek, 12. Bartosz Sławiński

MVP: Paweł Rusin