piątek, 3 maja 2024r.

Nie przestraszyli się Gromu (multimedia)

Pogoń III Siedlce wygrała 1:0 z IV-ligowym Gromem Kąkolewnica.

Grom dowodzony przez znanego z pracy w Pogoni Adriana Świderskiego był zdecydowanym faworytem w starciu z liderem Klasy A. Siedlczanie nie ustąpili jednak przed IV-ligowcem z województwa lubelskiego.

Trzecia drużyna Pogoni Siedlce powinna objąć prowadzenie w 17 minucie, ale Eryk Płudowski nie zdołał zamknąć akcji po wyłożeniu piłki przez Jakuba Malinowskiego. W 33 minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Jacek Kozaczyński. Sytuację próbował ratować Ignacy Brochocki, ale sfaulował Jacka Mielnika. Poszkodowany wziął się za wykonanie jedenastki, lecz trafił w poprzeczkę. Do przerwy było 0:0

W drugiej połowie Grom miał więcej z gry, ale brakowało konkretów. W 67 minucie zwycięską bramkę dla Pogoni III po 50-metrowym rajdzie zdobył Paweł Eleryk. Dziesięć minut później Mielnik mógł doprowadzić do wyrównania, ale ponownie na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka. W końcówce szansę na dobicie rywali miał Jakub Woźniak. Rezerwowy nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Konradem Łęczyckim.

Całą drugą połowę dostępu do bramki Gromu bronił wychowanek Pogoni Konrad Łęczycki.

3 lutego o 13:30 Pogoń III Siedlce podejmie Armię Żelków.

« z 2 »

27.01.24, 14:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń III Siedlce – Grom Kąkolewnica 1:0 (0:0)

Bramka: Paweł Eleryk 50

W 33 minucie Jacek Mielnik (Grom) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w poprzeczkę).

Pogoń III: Jacek Kozaczyński – 16. Jakub Malinowski (68, 11. Kuba Kania), 5. Maciej Wróbel, 3. Ignacy Brochocki, 4. Mikołaj Pluchrat (46, 7. Adam Świętochowski), 11. Kuba Kania (46, 14. Patryk Soczewka) – 24. Mikołaj Bożek, 17. Piotr Trębicki (68, 6. Sebastian Stefaniak), 6. Sebastian Stefaniak (46, 8. Maciej Stefaniuk), 3. Eryk Płudowski (46, 18. Kacper Kalaciński) – 18. Paweł Eleryk (76, 21. Jakub Woźniak)

Sędzia: Jakub Biarda (Siedlce)

Żółta kartka: Paweł Eleryk 35