Przełamanie KPS. Udany rewanż nad BASem (multimedia)

Kolejne zwycięstwo PSG KPS Siedlce. W meczu 20 kolejki Tauron I ligi podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali BAS Białystok 3:2.

Siedlczanie tydzień temu pechowo przegrali z Arką Chełm 2:3. Siatkarze PSG KPS mogli to spotkanie wygrać nawet za trzy punkty, jednak zdobyli tylko jeden, a w tie-breaku przegrali 14:16, mimo iż prowadzili 14:11. W sobotę rywalem zespołu z Siedlec był BAS Białystok, z którym w pierwszej rundzie rozgrywek KPS wyraźnie przegrał 0:3.

KPS zrehabilitował się za porażkę z Arką, jednak początek meczu zupełnie tego nie zwiastował. Goście byli lepsi od KPS w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nieco lepiej siedlczanie zaczęli grać w drugim secie, w którym poprawili zagrywkę. Przełamanie gospodarzy nastąpiło dopiero w końcówce partii. Kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego sprawiło, że KPS przegrywał 20:21. Na zagrywce pojawił się wówczas Mateusz Szpernalowski, a siedlczanie zdobyli cztery punkty z rzędu.

Szpernalowski znakomicie zagrywał przez całe spotkanie. Gdy pojawił się w polu serwisowym, KPS odskoczył od rywali także w trzecim secie. Na dodatek w końcu gospodarze zaczęli grać blokiem, dlatego wysoko wygrany set dziwić nie może (25:17). Miejscowi nie poszli jednak za ciosem, gdyż kompletnie zawiedli w końcówce czwartego seta. Od stanu 20:20, BAS zdobył pięć punktów z rzędu i doprowadził do tie-breaka. Na szczęście dla kibiców KPS, piąty set od początku do końca przebiegał pod dyktando siedlczan. Najskuteczniejszy w całym spotkaniu był Bartosz Kowalczyk, który zdobył 27 punktów.

W następnej kolejce drużyna z Siedlec zagra u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu w sobotę (3 lutego) o godz. 17:00.

27.01.24, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – BAS Białystok 3:2 (17:25, 25:21, 25:17, 20:25, 15:7)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 12. Bartosz Sławiński, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak

MVP: Bartosz Kowalczyk