Drugie zwycięstwo z rzędu. Świetny mecz PSG KPS

W meczu 21 kolejki Tauron I ligi podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1.

Dla zespołu z Siedlec był to trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością. Najpierw KPS pechowo przegrał z Arką Chełm (2:3), a następnie pokonał BAS Białystok (3:2). W sobotę rywalem siedlczan była Lechia Tomaszów Mazowiecki i mimo wyższej pozycji w tabeli rywali, kibice KPS liczyli na zdobycie trzech punktów.

Siedlczanie nie byli faworytem tego starcia, jednak znakomicie obronili swój parkiet. Gospodarze nieco zawiedli tylko w pierwszym secie, w którym przewagę dla Lechii zrobił Wiktor Musiał. To po jego zagrywkach goście wypracowali kilku punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca seta. Od drugiej partii, siedlczanie przejęli już kontrolę nad spotkaniem. Miejscowi zaczęli zdecydowanie lepiej zagrywać, co miało swoje przełożenie także na skuteczny blok.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym walka długo toczyła się punkt za punkt. W końcówce goście nie wytrzymali jednak ciśnienia i popełnili dwa błędy, które kosztowały ich zwycięstwo w secie. Czwarta odsłona była już popisem gry siedlczan, którzy zdeklasowali rywali. Zaczęło się od świetnych zagrywek Bartłomieja Wójcika (4:1), a potem z minuty na minutę gospodarze powiększali swoją przewagę. MVP spotkania wybrało Mateusza Szpernalowskiego.

W najbliższy czwartek siedlczanie rozegrają zaległy mecz z SPS Głogów. Początek spotkania o godz. 18:00.

03.02.24, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:16)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 14. Jakub Tubiak

MVP: Mateusz Szpernalowski