poniedziałek, 4 marca 2024r.

To było coś! Premierowa Siedlecka Gala Sportu zachwyciła i oczarowała (multimedia)

Tygodnie przygotowań, godziny prób, zastęp ludzi zaangażowanych w organizację – wszystko po to, aby Siedlecka Gala Sportu wypadła godnie i okazale.

Bez fałszywej skromności na wstępie trzeba przyznać, że udało się! Goście przybyli na Galę zorganizowaną w Hotelu Ibis Siedlce byli oczarowani i zachwyceni. Pojawiły się nawet porównania do Balu Mistrzów Sportu od lat organizowanego przez „Przegląd Sportowy”, a to duża nobilitacja dla naszej redakcji.

– Świętujemy sukcesy tych, którzy każdego dnia zmagają się ze swoimi słabościami, walczą o to, aby być lepsi, udowadniają sobie, że warto pokonywać własne bariery. Sportowiec to jest człowiek, który nieustannie walczy o realizację swoich celów. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym gratuluję. Kiedy będziemy nagradzać sportowców warto wspomnieć o ich rodzinach, które również przeżywają tak sukcesy, jak i porażki – powiedziała na wstępie gali Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

– Ta Gala jest lepsza niż ta w telewizji. Gmina Siedlce wybija się na czołowe miejsce i planuje dalsze inwestowanie w rozwój sportu – zapowiedział wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.

– Kochamy sport, bo sport to zdrowie, rywalizacja, ale i ciężka praca. Są ludzie, którzy propagują sport nie tylko na najwyższym poziomie – dodał wójt gminy Kotuń, Grzegorz Góral.

– Widzę na sali wiele osób, które wspierają sport na terenie gminy Zbuczyn i gmin okolicznych. Łącząc samorządowe środki z prywatnymi możemy więcej. Współpraca ze SportSiedlce.pl pokazuje jak może wyglądać rozwój tego czym się pasjonujemy dzięki naszym zasobom i kompetencjom – przyznał wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak.

– Ogromnie cieszę się, że w tak wspaniałym gronie mogę spędzić ten wieczór. Cieszę się, że mam wspaniałych sportowców w swojej gminie i pozdrawiam Amazonkę Wiśniew – powiedział wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk.

Po wystąpieniach oficjeli przyszła pora na rozstrzygnięcia w kilkunastu kategoriach.

Wydarzeniem roku został Międzynarodowy Turniej Karate Seikyokushin zorganizowany przez Akademię Sztuki Walki Jacka Szymańskiego. Sensei Szymański poza odebraniem nagrody i skierowaniem ciepłych słów w stronę naszej redakcji wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentował próbkę karateckich umiejętności.

W kategorii trener – wychowawca młodzieży triumfowali Marcin Popek i Rafał Popek, którzy od wielu lat pracują na chwałę Akademii Kawashi w Siedlcach i regionie. Bracia uświadomili przybyłym, że pod ich okiem trenuje około 500 młodych miłośników sztuk walki.

Tytuł działacza roku przyznaliśmy Leszkowi Osikowi, który z zapałem i niegasnącą energią działa na rzecz Klubu Olimpijczyka Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach.

Trenerem roku został Michał Markowski. Szkoleniowiec MKS Pogoń Siedlce dba o to, aby szczypiorniak nie zginął w naszym mieście. Pomimo przeciwności losu stale rozwija młodzież, która ukochała piłkę ręczną.

Odkryciem roku został Bartłomiej Bareja. Rugbista Awenty MKS Pogoni Siedlce z roku na rok czyni stałe postępy, dzięki którym stał się ważnym ogniwem ekstraligowej ekipy z miasta nad Muchawką.

Drużyną roku w powiecie siedleckim została Wektra Zbuczyna, która w minionych 12 miesiącach praktycznie zapomniała jak smakują porażki. Z kolei Amazonka Wiśniew została najbardziej efektywną drużyną w powiecie siedleckim. Piłkarze z gminy Wiśniew zanotowali 83-procentowy stosunek punktów do możliwych zdobyczy.

Prezesem roku w powiecie siedleckim został Paweł Pluta, który od lat społecznie działa na rzecz Jastrzębia Żeliszew. Drużyną roku została MKP Pogoń Siedlce. W imieniu klubu nagrodę odebrał prezes Łukasz Jarkowski.

– Ta nagroda jest kwintesencją tego co robimy. Za nami bardzo udany rok. (…) Nie należymy do krezusów finansowych świata piłki nożnej. Chciałbym podziękować wszystkim naszym sponsorom, większość z was tutaj jest. Za to, że wspieracie nie tylko Pogoń, ale cały siedlecki sport – powiedział prezes Pogoni.

W kategorii Osobowość 80-lecia Pogoni Siedlce został wyróżniony Lech Poduch. Żywa legenda klubu i całego siedleckiego sportu.

W trakcie gali zostały przyznane trzy nagrody specjalne. Pierwszą z nich odebrali przedstawiciele sekcji rugby Legii Warszawa, która od kilku dobrych lat współpracuje z naszą redakcją. To samo możemy napisać o Mazovii Mińsk Mazowiecki, która jest nam tak bliska jak siedleckie kluby. Na koniec wyróżniony został Paweł Narojek w kategorii Osobowość Roku. Były rugbista Pogoni, znany w social mediach jako Srebrny Książę, został doceniony za promocję rugby i sportu. W tym miejscu warto docenić go jako prowadzącego galę. Narojek wespół z Wiktorią Winczaruk podołali trudnemu zadaniu i bez cienia przesady spisali się na medal.

Społecznikiem roku został Tomasz Skóra, który wraz z Grupą Biegaczy Skórzec BIEGA rozkręcił modę na bieganie i pomaganie. Nadzieję roku został uznany powstały w 2023 roku LKS EkoSport Siedlce, zaś miano najpopularniejszego sportowca, a właściwie sportsmenki, rok powędrowało do Martyny Dołęgi.

Najważniejszą częścią Gali było wyróżnieni najlepszej dziesiątki wybranej przez redakcję SportSiedlce.pl. Dziesiąte miejsce zajął Dominik Grzęda z TKKF Siedlce. Dwa kolejne miejsca przypadły piłkarzom MKP Pogoń Siedlce. Dziewiąty był Przemysław Misiak, zaś ósmy Damian Nowak. Siódmą lokatę zajęła Patrycja Gil z WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Jej klubowa koleżanka Olga Chojecka była szósta. Na piątym miejscu uplasował się Grzegorz Muszyński (Awenta MKS Pogoń Siedlce). Czwarty był Jakub Walecki z WLKS.

Trzecie miejsca zajął Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce). Druga była zeszłoroczna zwyciężczyni Martyna Dołęga (LKS EkoSport Siedlce), zaś Sportowcem Roku został Cezary Demianiuk (MKP Pogoń Siedlce).

– Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, szczególnie mojej żonie. Mam nadzieję, że 2024 rok będzie jeszcze lepszy i wspólnie z kolegami z drużyny osiągniemy wspólnie nasz cel, którym jest awans do I ligi – zapowiedział Demianiuk.

W drugiej części gali wyróżnieni zostali kontrahenci SportSiedlce.pl. Oto oni w kolejności odbieranych wyróżnień: Strus Development, EcoHarpoon, Apis, Exitus, MAXIM, Mostostal Siedlce, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Selgros, Fold, Tym-Bud, Ferma drobiu Kowiescy, Zamek w Janowie Podlaskim, M3, Bet-Trans, Honda Wyszomirski, Bortrans, Rolnik, Transmot, Horbram, OSK Jacek, Żar, AgroInstal, Uniqa Garwacki, Zakład Usług Budowlanych Czarnocki, ZUO Siedlce, AgroTop, AKPOL, Kelmet, Trafica, Agencja Nieruchomości Neścior, KK Mix, SedBud, Matrix, Catering Blue, Myjnia Samochodowa Spa For Car, Tasta, MBM Karcher.

Wyróżnieni zostali również piłkarze z regionu siedleckiego, którzy najczęściej byli wyróżniani w regularnie wybieranej przez nas Jedenastce Regionu. W 98 edycjach naszego popularnego plebiscytu najczęściej wyróżniani byli: Marcin Adamiak (Podlasie Sokołów Podlaski) – Bartosz Zackiewicz (Promnik Gończyce), Kacper Piętka (Fenix Siennica), Dawid Matak (Fenix Siennica) – Kacper Wyrzykowski (ŁDK Łosice), Łukasz Naumiuk (ŁDK Łosice), Mateusz Omieciuch (Podlasie Sokołów Podlaski), Filip Kąca (Watra Mrozy) – Jacek Toczyski (Jabłonianka Jabłonna Lacka), Serhij Herasymeć (Tygrys Huta Mińska), Dorian Zając (Armia Żelków).

Nie sposób wymienić wszystkich zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie gali. Z tego miejsca redakcja SportSiedlce.pl dziękuję wszystkim – od pracowników gościnnego hotelu Ibis na czele z dyrektor z Magdaleną Romanowską, przez ekipę dźwiękowo-nagraniową dowodzoną przez niezastąpionego Arkadiusza Dołęgę, aż po prowadzących Pawła Narojka i Wiktorię Winczaruk. Oddzielne podziękowania należą się Pawłowi Przewoźnemu, Bartoszowi Ilińskiemu i Rafałowi Wysockiemu. Jeżeli coś planuje zorganizować z pompą to tylko z tymi ludźmi! DZIĘ-KU-JE-MY!!!

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wspierający Siedlecką Galę Sportu: Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Gmina Kotuń, Gmina Siedlce, Gmina Wiśniew, Gmina Zbuczyn, Eco Harpoon, Apis, Exitus, Strus Development, Tym-Bud, Fold, Selgros Cash & Carry, Polimex Mostostal, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Agencja Reklamowa Maxim.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments

Marzenia się spełniają dziękuję wszystkim i moim karatekom Osu👊👊🥋

To dobrze że takie Gale zachwycają bo to oznacza że wszystko wychodzi na plus

Wspaniała gala. Cieniem kładzie się tylko brak wyróżnienia dla Bartosza Tarachulskiego, dzięki któremu możemy dalej cieszyć się grą w 2 lidze. Mało kto to docenia.

Coty czepiles się tego się tarachulskiego dasz mu wreszcie spokój jego już dawno nie ma aty ciągle onim biadolisz niemaszinnego tematu zaczynasz być już nudny i denerwujacy przestań wreszcie

Ciekawy jestem kto z tej najlepszej dziesiątki sportowców wybranych przez profesjonalną redakcję SportSiedlce.pl ma realne szanse reprezentować nasz region na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu ?

Zobaczymy kto ma szansę myślę najlepsi zawodnicy

Tarachulski.

Tarachulski jużdawno unas nie pracuje on teraz pracuje winnym klubie i zbiera tam laury także on nami sobie głowy nie zawraca

Żenująca 11 są dużo lepsi ,niektórzy z tych zawodników połowę sezonu kontuzje i bez formy i jak porównać A klasę do 5 ligi?

Oj śynka zabrakło, ale szkoda ahhahahaha

Nie ma co się śmiać bo jak kogoś Brakuje w drużynie to nie jest dobrze

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;