piątek, 3 maja 2024r.

Zaległości odrobione. Bolesna porażka w Głogowie

W zaległym spotkaniu 19. kolejki Tauron I ligi, PSG KPS Siedlce przegrał z SPS Głogów 0:3.

Dla siedlczan obecny tydzień jest bardzo intensywny. W czwartek podopieczni Witolda Chwastyniaka zagrali zaległe spotkanie z SPS Głogów, a w sobotę czeka ich ligowe starcie z Astrą Nowa Sól. W czwartkowym meczu faworytem byli siedlczanie, którzy w ostatniej kolejce pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki (3:1). Oprócz tego chcieli zrewanżować się SPS za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek (2:3).

PSG KPS zawiódł w tym spotkaniu na całej linii. W pierwszym secie drużyna z Siedlec trzymała się do stanu 10:11. Potem SPS zdominował siedlczan w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. KPS nie miał recepty na zatrzymanie Pawła Gryca, który tylko w pierwszej partii zdobył 9 punktów.

W drugim secie podopieczni Chwastyniaka podjęli walkę z gospodarzami. Walka toczyła się punkt za punkt, a drużyna z Głogowa odskoczyła dopiero w końcówce partii. Trzecią odsłonę siedlczanie zaczęli od stanu 0:4 i stało się jasne, że w tym meczu nie będą w stanie przeciwstawić się rywalom. Ostatecznie w całym meczu KPS zdobył zaledwie 54 punkty.

Już w sobotę rywalem siedlczan będzie Astra Nowa Sól. Początek meczu o godz. 17:00.

08.02.24, 18:00 – Głogów

Tauron I liga: SPS Głogów – PSG KPS Siedlce 3:0 (25:15, 25:21, 25:18)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 12. Bartosz Sławiński, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak

MVP: Paweł Gryc