niedziela, 5 maja 2024r.

Druga porażka KPS w ciągu trzech dni

W meczu 22. kolejki Tauron I ligi podopieczni Witolda Chwastyniaka przegrali z Astrą Nowa Sól 1:3.

Siedlczanie dwa dni wcześniej zawiedli na całej linii, przegrywając w zaległym meczu z SPS Głogów 0:3. Okazja do zrehabilitowania się przyszła bardzo szybko, bowiem w sobotę ich rywalem była Astra Nowa Sól.

Siatkarze KPS zagrali dużo lepiej niż w meczu w Głogowie, jednak to nie wystarczyło na pokonanie Astry. W pierwszym secie siedlczanie pokazali charakter, gdyż przegrywali już 13:18, a mimo to potrafili odrobić straty i doprowadzić do wyrównanej końcówki (22:22). Tam zabrakło postawienia kropki nad „i”, bowiem w newralgicznym momencie seta atak Bartosza Kowalczyka został zablokowany. To nie podłamało zespołu z Siedlec, który w drugim secie dyktował warunki gry na parkiecie. Od stanu 4:4, goście zdobyli cztery punkty z rzędu i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Pewnie punktował m.in Dawid Sokołowski.

W trzeciej i czwartej partii siedlczanie nie zdołali jednak pójść za ciosem. W trzecim secie KPS zawiódł w końcówce, bowiem miał piłkę w górze na wyrównanie (23:23), jednak błąd popełnił Michał Kozłowski, przez co Asta prowadziła 24:22 i dowiozła zwycięstwo do końca. W czwartym natomiast przewaga Astry była zdecydowanie bardziej widoczna.

W następnej kolejce rywalem PSG KPS Siedlce będzie Olimpia Sulęcin. Początek meczu 17 lutego o godz. 17:00.

10.02.24, 17:00 – Nowa Sól

Tauron I liga: Astra Nowa Sól – PSG KPS Siedlce 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:17)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski, 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 12. Bartosz Sławiński, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 14. Jakub Tubiak

MVP: Tomasz Kryński