Pogoń grała z III-ligowcami. Raz wygrała, raz zremisowała (multimedia)

Podopieczni Marka Brzozowskiego na dwa tygodnie przed restartem II ligi zanotowali zwycięstwo z Podlasiem Biała Podlaska oraz zremisowali z Legionovią Legionowo.

Po kilku tygodniach posuchy siedleccy kibice byli spragnieni oglądania poczynań Pogoni. Już po zaledwie czterech minutach wielu osobom serca podeszły do gardeł. Po nakładce Sebastiana Krawczyka długo z murawy nie podnosił się Cezary Demianiuk. Na szczęście Sportowiec Roku 2023 według redakcji SportSiedlce.pl zdołał kontynuować grę.

W pierwszej połowie z obu stron brakowało celnych uderzeń. W 40 minucie impas przełamała Pogoń. Po centrze Demianiuka celnym uderzeniem popisał się Tomasz Walczak. Przed przerwą do wyrównania mógł doprowadzić Mateusz Wyjadłowski, ale Jakub Burek wygrał pojedynek sam na sam. Po zmianie stron Pogoń nie była w stanie powiększyć jednobramkowego prowadzenia, choć miała kontrolę nad spotkaniem.

W barwach Podlasia zagrali byli piłkarze Pogoni: Sebastian Krawczyk i Dawid Nojszewski. Grającym trenerem bramkarzy III-ligowca z Białej Podlaskiej jest Rafał Misztal, ale nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności.

« z 2 »

10 lutego 2024, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 1:1 (1:0)

Bramka: Tomasz Walczak 40

Pogoń: 1. Jakub Burek – 20. Cezary Bujalski, 14. Dawid Burka, 19. Meik Karwot (61, 5. Robert Majewski), 98. Titas Milašius (46, 11. Krystian Miś) – 6. Jakub Sinior, 10. Damian Szuprytowski (75, 17. Bartosz Borkowski), 18. Piotr Pyrdoł – 15. Tomasz Walczak, 25. Cezary Demianiuk

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

Żółte kartki: Przemysław Misiak 42 – Sebastian Krawczyk 4, Krzysztof Salak 40

Widzów: 60

W pierwszej połowie była widoczna przewaga siedleckiej Pogoni. Już w 2 minucie strzał Mateusza Majewskiego z rzutu wolnego obronił Michał Brudnicki. Napastnik trafił do siatki w 8 minucie, gdy z głowy pokonał bramkarza po wrzutce Huberta Derlatki. Po 20 minutach Pogoń prowadziła już 2:0. Wtedy gola po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Lukáš Hrnčiar. W 35 minucie Legionovia zaczęła odrabiać. Po dośrodkowaniu do piłki dopadł Dawid Papazjan, który pokonał Jakuba Kowynię. Dwie minuty przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego stan meczu wyrównał Grzegorz Wojdyga. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2 mimo przewagi Pogoni.

W drugiej połowie było mniej sytuacji bramkowych i mecz był bardziej wyrównany. W 63 minucie Mateusz Majewski uderzył celnie z rzutu wolnego decydując się na uderzenie pod murem. W 77 interweniować musiał Kowynia. Najwięcej emocji było w końcówce. Najpierw sędzia nie uznał bramki Danny’ego Babora, odgwizdując faul Pogonisty. Natomiast w ostatniej minucie Pogoń wywalczyła rzut karny. Do jedenastki podszedł Jakub Okusami, który trafił do siatki dopiero po dobitce. Ta bramka również nie została uznana, gdyż sędzia stwierdził, że bramkarz Legionovii nie dotknął piłki po strzale Okusamiego, lecz trafiła ona w słupek, w związku z czym obrońca siedlczan nie miał prawa dobijać. Sparing zakończył się remisem 2:2.

Trenerem Legionovii jest były trener Pogoni Siedlce – Marcin Broniszewski.

17 lutego o 12:00 Pogoń podejmie Pogoń Grodzisk Mazowiecki, zaś o 15:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

« z 2 »

10.02.24, 15:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:2 (2:2)

Bramki: Mateusz Majewski 8, Lukáš Hrnčiar 20 – Dawid Papazjan 35, Grzegorz Wojdyga 43

W 90 minucie Jakub Okusami (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 7. Hubert Derlatka, 31. Ernest Dzięcioł, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Jakub Okusami, 99. Bartosz Wicenciak (70, 98. Oliver Gawenda) – 6. Lukáš Hrnčiar, 10. Oliwier Myszkowski (75, 16. zawodnik testowany), 8. Kacper Boguszewski – 29. Danny Babor, 11. Mateusz Majewski

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 25, Bartosz Wicenciak 56 – Dawid Papazjan 63, nieznany 65