Złoto Jasińskiego, srebro Zembrowskiej

Dwa medale wywalczyli chodziarze WLKS Siedlce-Nowe Iganie w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, które odbyły się we Wrocławiu.

O złoty medal w chodzie na 5000 metrów U-18 postarał się Przemysław Jasiński, pochodzący z Wólki Kamiennej (gmina Zbuczyn). Chodziarz WLKS wygrał z czasem 22.20,98, ale i ustanowił swój nowy rekord życiowy. Blisko mistrzostwa Polski była Aleksandra Zembrowska w chodzie na 3000 metrów w kat. U-18. Utalentowana zawodniczka przegrała z Aleksandrą Drozdowską (MKS Czechowice-Dziedzice) o zaledwie dwie sekundy. Srebrny medal i nowy rekord życiowy (15.30,01) to i tak sukcesy niczego sobie.

Ernest Przestrzelski był czwarty w chodzie na 5000 metrów U-20. Czas 23.32,53 to jego nowy rekord życiowy. Piąty na tym samym dystansie był Hubert Dziewulski. Nowy rekord życiowy 18-latka to 26.15,26. Piąte miejsce w chodzie na 3000 metrów zajęła Ewelina Cymbalińska. Trenerem chodziarzy w WLKS jest Daniel Chojecki.

Mikołaj Wielogórski (MKS Pogoń Siedlce) był piąty w biegu na 1000 metrów U-18 (czasem 2.36,04 ustanowił rekord życiowy).

źródło: własne; foto: PZLA