niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Udany powrót na własny parkiet (multimedia)

Po dwóch porażkach z rzędu, PSG KPS Siedlce wrócił na zwycięską ścieżkę. W 23 kolejce Tauron I ligi, siedlczanie pokonali Olimpię Sulęcin 3:2.

Siedlczanie w poprzednim tygodniu rozegrali dwa mecze na wyjeździe. W obu jednak KPS musiał uznać wyższość swoich rywali. Najpierw drużyna z Siedlec wyraźnie przegrała z SPS Głogów 0:3,  a następnie nie sprostała Astrze Nowa Sól (1:3). W sobotę rywalem KPS była broniąca się przed spadkiem Olimpia Sulęcin.

Na meczach KPS u siebie z pewnością nie można się nudzić. Pierwszy set nie zwiastował jednak, że będziemy świadkami pięciosetowego boju. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi od Olimpii, a rozgrywający KPS swobodnie gubił blok przyjezdnych. Gra siedlczan zacięła się w drugim secie. Gospodarze prowadzili w nim 14:11, jednak potem nastąpił przestój w grze KPS. Olimpia mocno odskoczyła od miejscowych przy zagrywkach Michała Gawrzydka.

Ten mecz miał dwa oblicza. Zdecydowanie lepsze siedlczanie pokazali w trzecim secie, w którym nie grali idealnie, jednak dobre zagrywki Jakuba Czyżowskiego oraz Michała Kozłowskiego pozwoliły im odrobić straty w końcówce spotkania. Czwarty set był niestety podobny do drugiego, przez co byliśmy świadkami tie-breaka. Tam KPS przegrywał już 4:7, jednak pokazał charakter i po świetnych zagrywkach i skutecznym bloku przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W następnej kolejce domowym rywalem siedlczan będzie BBTS Bielsko-Biała. Początek meczu w sobotę 24 lutego o godz. 17:00.

« z 5 »

17.02.24, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:2 (25:17, 18:25, 25:22, 20:25, 15:10)

PSG KPS: 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Tubiak, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 2. Michał Kozłowski, 3. Kacper Mysków, 12. Bartosz Sławiński

MVP: Mateusz Szpernalowski