niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Wygrana z byłą drużyną trenera Brzozowskiego (multimedia)

Wygrana z byłą drużyną trenera Brzozowskiego

Na tydzień przed startem rundy wiosennej II ligi Pogoń Siedlce zaprezentowała wysoką formę w wygranym 3:0 meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który w latach 2019-20 prowadził Marek Brzozowski. Bohaterem spotkania został autor dubletu Piotr Pyrdoł.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ofensywy Pogonistów. Już w 2 minucie groźny strzał oddał Tomasz Walczak, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Po chwili goście odpowiedzieli niecelnym strzałem. W 17 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Świtu uderzył Lukáš Hrnčiar, ale nie trafił w bramkę. 5 minut później goście trafili do siatki, ale bramka została anulowana z powodu spalonego. W kolejnej minucie mieli dwie dobre okazje, lecz najpierw trafili w słupek, a potem w dobrze ustawionego Jakuba Burka. W 26 minucie po drugiej stronie boiska próbował Krystian Miś, jednak uderzył niecelnie. Pierwszy celny strzał Pogoni oddał Damian Szuprytowski, ale nie sprawił on problemów bramkarzowi. Przewagę II-ligowca udokumentował Cezary Demianiuk, który w 28 minucie wykorzystał podanie Walczaka w szesnastkę i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. W 32 mogło być już 2:0, ale bramkarz gości obronił strzał Walczaka po wrzutce Misia. Dwie minuty później strzału przewrotką próbował Przemysław Misiak, ale nie stworzył żadnego zagrożenia. Przed przerwą niecelne uderzenie oddał jeszcze Demianiuk. Wynik do przerwy się nie zmienił i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść siedleckiej Pogoni.

Po przerwie dalej trwała dominacja siedlczan. W 53 minucie niecelny strzał oddał wprowadzony z ławki Piotr Pyrdoł. W następnej akcji rywale znów strzelili ze spalonego. Pogoń odpowiedziała nieudanymi próbami Bartosza Wicenciaka i Walczaka. Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 65 minucie. Wtedy z około 20 metrów piękny strzał w okienko bramki Świtu oddał Pyrdoł. Minutę później kolejną próbę podjął Demianiuk, ale został zatrzymany przez bramkarza. W 72 okazję miał Danny Babor, który wyskoczył do główki po centrze Wicenciaka, ale nie zagroził bramce przeciwników. Chwilę później celny strzał z rzutu wolnego oddał Szuprytowski. Wynik meczu ustalił w 86 minucie Pyrdoł, który zmusił do błędu obrońcę biało-zielonych i pokonał bramkarza, potwierdzając tą akcją, że jest obecnie w świetnej dyspozycji. Świt nie był już w stanie odpowiedzieć i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Pogoni Siedlce 3:0.

Drugi sparing Pogoń rozegra o 14:30. Przeciwnikiem będzie III-ligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

17.02.24, 12:05 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0)

Bramki: Cezary Demianiuk 28, Piotr Pyrdoł 65, 86

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł, 19. Meik Karwot – 99. Bartosz Wicenciak, 16. Jakub Sinior, 6. Lukáš Hrnčiar (46, 8. Piotr Pyrdoł), 7. Damian Szuprytowski, 10. Krystian Miś (63, 98. Titas Milašius) – 15. Tomasz Walczak (63, 29. Danny Babor), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Bartosz Mikołajczyk 52, 84 (Świt, dwie)

Sędzia: Tomasz Jastrzębski (Siedlce)