Bez niespodzianki w Siedlcach (multimedia)

W 25 kolejce Tauron I ligi, siedlczanie przegrali z BBTS Bielsko-Biała 2:3.

KPS Siedlce powinien rozegrać mecz w środku tygodnia, jednak wyjazdowe spotkanie z SMS PZPS Spała zostało przełożone na marzec. Tydzień temu drużyna z Mazowsza pokonała Olimpię Sulęcin 3:2, która broni się przed spadkiem. Tym razem rywalem siedlczan był jeden z kandydatów do awansu – BBTS Bielsko-Biała.

W sobotę przez dwa sety wszystko układało się idealnie. W pierwszej partii siedlczanie znakomicie serwowali, przez co goście problem ze skończeniem pierwszej akcji. Grę zespołu z Bielska-Białej trzymał jedynie atakujący Szymon Romać, dzięki któremu goście doprowadzili w końcówce do remisu 19:19. W porę obudzili się jednak siatkarze KPS, którzy wyszarpali zwycięstwo. W drugiej partii kluczem do zwycięstwa okazał się z kolei świetny blok. Szczególnie efektowny był pojedynczy Dawida Sokołowskiego na Szymonie Romaciu.

Od trzeciej partii wszystko się posypało. Zagrywka gospodarzy przestała przynosić korzyści, a w szeregach BBTS ciężar gry na siebie wzięli także inni zawodnicy. Ważne akcje kończyli Adrian Kopij czy Kamil Dębski. W czwartym secie KPS trzymał się do stanu 15:15, jednak potem doświadczona drużyna z Bielska-Białej wypunktowała gospodarzy. W tie-breaku było podobnie. Od stanu 8:8, piąty bieg włączyli goście, którzy zasłużenie wygrali cały mecz 3:2.

W następnej kolejce rywalem KPS Siedlce będzie MKS Będzin. Początek meczu w sobotę 2 marca o godz. 17:00.

« z 2 »

24.02.24, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:23, 25:23, 20:25, 20:25, 10:15).

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 20. Bartłomiej Wójcik, 21. Dawid Sokołowski i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 12. Bartosz Sławiński, 13. Jędrzej Bąkiewicz 14. Jakub Tubiak

MVP: Adrian Kopij