piątek, 12 kwietnia 2024r.

Pogoń po francusku

Od 21 do 25 lutego rugbiści MKS Pogoń Awenta Siedlce przebywali na zgrupowanie we francuskim Tulonie.

W trakcie zgrupowania rugbiści odbyli wspólny trening oraz rozegrali gry treningowe z drużyną Espoir RC Toulonnais. Zajęcia prowadzili z nimi byli wyśmienici gracze, a obecnie trenerzy, Joceline Suta oraz Rudi Wulf.

– Była to cenna lekcja dla zawodników i sztabu szkoleniowego. Zawodnicy mieli możliwość zobaczyć jak trenują i czego oczekuje się od zawodników, którzy walczą o zawodowe kontrakty. Nasz sztab miał możliwość przyjrzeć się pracy, współpracy oraz podziałom obowiązków trenerów francuskiej ekipy oraz wymienić opinie dotyczące trendów w dzisiejszym rugby – mówi trener Łukasz Nowosz.

Miłą niespodzianką dla Pognistów były odwiedziny jednego z najlepszych zawodników świata, kapitan reprezentacji Fidżi, obecnie występującego w RC Toulonnais, Waisey Nayacalevu. Zawodnicy mieli okazję wysłuchać doświadczeń znakomitego kolegi po fachu dotyczących liderowania i funkcjonowania w grupie. Następnie odbyła się wspólna sesja fotograficzna.

Kolejny dzień upłynął zawodnikom pod znakiem porannych zajęć w na obiekcie w Carqueriranne, gdzie siedlczanie pracowali nad stałymi fragmentami oraz rozwiązaniami w grze ofensywnej. Wieczorem ekipa udała się do Hyeres na wspólne zajęcia i grę treningową z drużyną Espoir Rugby Club Hyeres Carqueiranne et La Crau. Celem była poprawa szybkości przemieszczania się oraz organizacji w grze.

24 lutego zajęcia odbyły się na plaży i towarzyszyło im mnóstwo uśmiechów i radości zawodników. Następnie drużyna udała się ponownie do Hyeres, aby obejrzeć spotkanie ligi National pomiędzy RC Hyeres a SC Albi, w którym ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców lokalna drużyna sprawiła sporą niespodziankę pokonując wicelidera tabeli 26:20. W czasie trzeciej części meczu sztab szkoleniowy miał możliwość poznania menadżera generalnego zespołu RCHCC Gregorego Le Corveca, z którym rozmawiano o możliwość nawiązania współpracy pomiędzy zespołem francuskim a klubem z Siedlec.

Po meczu przedstawiciele Pogoni odbyli również spotkanie w podobnym tonie z menadżerem klubu RC Toulonnais, a wcześniej wybitnym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników francuskiego rugby, Mathieu Bastareaudem. Oba spotkania miały pozytywny przebieg i wierzymy że już w najbliższej przyszłość pojawią się pierwsze możliwości z nich płynące.

– Cale zgrupowanie należy uznać za udane zarówno pod względem sportowym, jak i pod względem umacniania grupy. W tym miejscu gorące podziękowania należy złożyć Fundacji na Rozwoju i Promocji Rugby „Czas dla Rugby” która sfinansowała zgrupowanie zespołu Pogoni oraz dla Aleksandra Nowickiego, który pomagał w jego organizacji pośrednicząc w kontaktach z klubami oraz na miejscu pełnił rolę tłumacza i przewodnika, a dodatkowo wsparł drużynę swoją wiedzą i doświadczaniem prowadząc zejścia związane z rozgrywką autową – podsumował Nowosz.

Kadra Pogoni na zgrupowaniu: Jakub Słowik, Norbert Kargol, Daniel Gdula, Eryk Bobryk, Kacper Skup, Vaha Halaifonua, Daniel Trybus, Miłosz Kasiński, Ksawery Struss, Grzegorz Muszyński, Igor Struczkowśkyj, Michał Mirosz, Arkadiusz Janeczko, Arkadiusz Radzikowski, Bartłomiej Bareja, Bercho Botha, Jan Cal, Konrad Prządka, Maciej Matusewicz, Martin Mangongo, Nkululeko Ndlovu, Patryk Reksulak, Rati Asatiani, Robert Bosiacki, Sebastian Kostałkowski, Łukasz Korneć, Paul Walters. Sztab szkoleniowy: Łukasz Nowosz, Marek Mirosz, Sunia Vuli, Aleksander Nowicki.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Chodzi oto żeby nie tylko uczyć się mówić po francusku ale również tam trenować i dlatego tam pojechali

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;