piątek, 12 kwietnia 2024r.

Umowy podpisane. W powiecie siedleckim można już działać na rzecz sportu i rekreacji (fotogaleria)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siedlcach doszło do uroczystego podpisania umów z organizacjami pozarządowymi na dofinansowania zadań z zakresu sportu i turystyki przez Powiat Siedlecki.

To już tradycja, że Starostwo Powiatowe wspiera kluby i organizacje działające na terenie powiatu. Powiatowe Zrzeszenie LZS w Siedlcach reprezentowane przez Wojciecha Witkowskiego odebrało dwa czeki na łączną sumę 50 tysięcy złotych. 20 000 zł to koszt zadania „Igrzyska młodzieży LZS w zakresie tenisa stołowego i biegów”, zaś 30 000 zł zostanie przeznaczonych na „Igrzyska młodzieży LZS w zakresie piłki koszykowej, siatkowej, ręcznej i nożnej”.

ULKS Niwa w Krzesku uzyskał dofinansowanie 4000 zł na „Organizację międzypokoleniowego dwudniowego rajdu rowerowego połączonego z biwakiem i piknikiem sportowo-rekreacyjnym”. LKS Wektra Zbuczyn uzyskała 12 000 zł na organizację „Biegu Niepodległości 2024”.

MKS Pogoń Siedlce łącznie uzyskał wsparcie 10 800 zł. „Otwarte Mistrzowa Powiatu Siedleckiego w Rugby TAG szkół podstawowych dziewcząt i chłopców z klas IV-VI w 2024 roku” – dofinansowanie 3000 zł. „Pozalekcyjne zajęcia sportowe Rugby Tag” – dofinansowanie 4800 zł. „Halowe Mistrzostwa Powiatu siedleckiego w Rugby TAG szkół podstawowych dziewcząt i chłopców z klas IV-VI w 2024 roku” – dofinansowanie 3000 zł.

LKS Grodzisk Krzymosze reprezentowany przez Mariana Kurowskiego odebrał czek opiewający na 6200 zł na „Udział reprezentantów powiatu siedleckiego w zawodach o charakterze regionalnym. Udział Grodziska w rozgrywkach organizowanych przez OZPN Siedlce”.

« z 2 »

LKS EkoSport Siedlce otrzymał wsparcie 33 000 zł. Środki zostaną przeznaczone na „Szkolenie uzdolnionych sportowo młodych lekkoatletów”. Klub reprezentowali prezes Marek Murmyło i wiceprezes Lidia Chojecka-Leandro.

UKS Naprzód Skórzec odebrał aż cztery czeki łącznie na 27 000 zł. Zadania, które zostaną zrealizowane przez klub reprezentowany przez prezesa Wojciecha Zgorzałka oraz Sylwię Kiełczykowska to: „Organizacja imprez terenowych, rajdów pieszych, rowerowych” – 5000 zł; „Organizaowanie i prowadzenie zajęć turniejów oraz współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu siedleckiego w zakresie piłki nożnej” – 10 000 zł; „Wspieranie zadań sportowych promujących zdrowyt styl życia, przeciwdziałanie otyłości” – 7000 zł; „Organizowanie i prowadzenie zajęć, turniejów oraz współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu siedleckiego w zakresie tenisa stołowego” – 5000 zł.

Największe wsparcie otrzymał WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Prezes Ryszard Boratyński i dyrektor Stefan Długosz odebrali czeki na 153 000 zł, w tym 16 000 zł na zadanie „Powiat biega”, 62 500 zł na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w lekkiej atletyce”, 64 500 zł na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w zapasach i sumo”; 10 000 zł na zadanie „Organizację zawodów sportowych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim pozwalających na udział w zawodach dzieci i młodzieży powiatu siedleckiego”.

To nie jedyna dobra wiadomość dla WLKS. Zanim doszło do podpisania umów nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł otrzymała Patrycja Gil. To efekt brązowego medalu, który na mistrzostwach Europy w Bukareszcie wywalczyła zapaśniczka WLKS.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Podpisanie tych umów to było bardzo ważne przedsięwzięcie ponieważ te umowy były ważne dla członków tej organizacji dlatego doszło do ich podpisamia

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;