wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Hokej na lodzie wstaje z kolan (multimedia)

W sali konferencyjnej Muzeum Regionalnego w Siedlcach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Siedleckie Towarzystwo Hokejowe oraz Komitet na rzecz budowy hali lodowej.

Komitet na rzecz budowy hali lodowej tworzą Wojciech Komorowski, Jacek Marciszewski, Sylwester Chajewski, Cezary Szaniawski, Tomasz Prachnio oraz Piotr Jakubowski. Dlaczego miłośnicy hokeja na lodzie i jego propagatorzy stworzyli wspomniane gremium? Ponieważ w regionie brakuje lodowiska z prawdziwego zdarzenia. W Siedlcach sezon zakończył się 24 lutego, zaś w Mińsku Mazowieckim metę wyznaczono na 8 marca.

Piotr Jakubowski miał okazję wizytować jedno z najnowocześniejszych lodowisk w Polsce, które powstało w Sosnowcu w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

– W każdej szanującej się hali sportowej powinny być wszelkie udogodnienia dla sportowców, kibiców i mediów. Lodowisko w Sosnowcu działa przez cały rok od 6:15 do 23:00. Jego obsługa nie wymaga wielu osób. Trzeba jedynie dbać o płytę – mówił Jakubowski. Działacz STH mówił również o aspektach medycznych jazdy na łyżwach w wieku przedszkolnym.

« z 2 »

O zbawiennym wpływie jazdy na łyżwach na dzieci w wieku przedszkolnym przekonywał Wojciech Komorowski, który wraz z żoną prowadzi muzyczno-hokejowe przedszkole Nutka.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty wokalne. Zwieńczeniem muzycznej części spotkania z hokejem w roli głównej był występ chóru akademickiego Vocalis pod dyrekcją Agnieszki Komorowskiej.

Najważniejszą informację przekazał Jakubowski. Dzięki współpracy z gminą Siedlce i przychylności wójta Henryka Brodowskiego ma powstać wyczekiwana hala lodowa. Do wyboru są dwie lokalizacje: w Nowych Iganiach lub Strzale.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie odznak Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Srebrne odznaki z rąk Sylwestra Chajewskiego otrzymali Ryszard Czerski oraz Michał Lubelski, zaś brązowe – Andrzej Mościcki i Piotr Jakubowski.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. Ja pamiętam jednego Hokeeiste z SSiedlec Był nim Jan Stopczyk

    1. To masz złą pamięć poczytaj trochę takiego w Siedlcach nie było

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;