sobota, 27 kwietnia 2024r.

Z Hutnikiem znów na remis (multimedia)

W pierwszym domowym meczu rundy wiosennej Pogoń Siedlce zremisowała z Hutnikiem Kraków 1:1. Jest to powtórzenie wyniku z sierpniowego starcia tych zespołów, a także czwarty z rzędu remis siedlczan z tym rywalem.

W pierwszej odsłonie spotkania nie było wyraźnej przewagi żadnego z zespołów. Obu drużynom brakowało konkretów. Pierwszą okazję miał Hutnik w 7 minucie. Po dośrodkowaniu Denissa Rakelsa w bramkę Pogoni nie trafił Marcin Wróbel. Pogoń miała szansę w 11 minucie. Dwójkową akcję rozegrali wtedy Krystian Miś i Cezary Demianiuk. Ten pierwszy zagrał skrzydłowemu na dobieg w szesnastkę, ale po jego odegraniu nie opanował piłki wystawionej do strzału. Po pewnym czasie strzału z woleja z dystansu na bramkę Jakuba Burka spróbował Miłosz Drąg, ale był daleki od osiągnięcia zamierzonego rezultatu. W 28 minucie spektakularną interwencją po strzale Daniela Hoyo-Kowalskiego z szesnastki popisał się Burek. Gospodarze odpowiedzieli bardzo niecelnym strzałem Piotra Pyrdoła z daleka. W 34 minucie efektownym przejściem rywala popisał się Tomasz Walczak, ale został zatrzymany przez obrońcę w polu karnym przeciwnika. Do przerwy żadna ze stron nie przełamała impasu i pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia siedlczan. Pogoń wyszła na prowadzenie w 48 minucie. Demianiuk wypuścił Misia, a ten zagrał do Walczaka, który precyzyjnie wykończył akcję z bliskiej odległości notując swoje pierwsze trafienie w oficjalnym meczu po przybyciu do Siedlec. Przez wiele kolejnych minut podopieczni Marka Brzozowskiego kontrolowali przebieg spotkania i neutralizowali ataki Hutników. W 75 minucie arbiter podyktował rzut karny dla Hutnika za faul Danny’ego Babora na Patryku Kielisiu. Do jedenastki podszedł Rakels i skierował piłkę do siatki po odbiciu od ręki Burka i poprzeczki. Bramkarz biało-niebieskich był bardzo blisko obrony rzutu karnego. W 81 minucie dobry strzał oddał Lukáš Hrnčiar, ale doskonale interweniował bramkarz Dorian Frątczak. Żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

2 marca o 10:00 Pogoń rozegra sparing z juniorami Legii Warszawa. 9 marca o 12:00 biało-niebiescy zagrają w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz.