środa, 1 maja 2024r.

Lider za mocny dla KPS (wideo)

Faworyt do awansu wygrywa w Siedlcach. W 26 kolejce Tauron I ligi PSG KPS przegrał z MKS Będzin 0:3.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w sobotę rywalizowali z MKS Będzin, który zgłasza aspirację do gry w PlusLidze. Już w poprzednim sezonie będzinianie byli o krok od awansu do ekstraklasy, jednak w decydującym meczu przegrali z Norwidem Częstochowa. Teraz robią wszystko, aby awans tym razem stał się faktem. Sobotni pojedynek szczególny był dla Mateusza Szpernalowskiego, który jest wychowankiem klubu z Będzina.

Siedlczanie zagrali w sobotę bez kontuzjowanego Dawida Sokołowskiego, którego zastąpił Jędrzej Bąkiewicz. Przyjmujący był jednym z najlepszych zawodników KPS w tym spotkaniu, jednak i tak gospodarzom zdecydowanie zabrakło jakości. Najbliżej zwycięstwa KPS był w pierwszym secie, gdy po trzech kapitalnych zagrywkach Bartłomieja Wójcika, mógł odskoczyć na 2 punkty. Fatalne błędy w ataku popełnił jednak Bartosz Kowalczyk i ostatecznie pierwszy set padł łupem będzinian.

W drugim i trzecim secie przewaga MKSu była dużo większa. W drugiej partii, przy stanie 16:16, pięć punktów z rzędu zdobyli goście, którzy pewnie triumfowali do 20. W trzeciej partii bardzo słabo spisali się atakujący siedlczan, którzy popełniali dużo błędów. MVP spotkania został wybrany doświadczony Grzegorz Pająk.

W następnej kolejce rywalem KPS Siedlce będzie MCKiS Jaworzno. Początek meczu w sobotę 9 marca o godz. 17:00.

02.03.24, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – MKS Będzin 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)

PSG KPS: 2. Michał Kozłowski 5. Jakub Czyżowski, 7. Mateusz Szpernalowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Jędrzej Bąkiewicz, 20. Bartłomiej Wójcik  i 18. Bartosz Tomczak (libero) oraz 1. Wiktor Kłęk, 12. Bartosz Sławiński, 14. Jakub Tubiak i 11. Adrian Potera (libero)

MVP: Grzegorz Pająk