niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Damian Chłopek show w zaległym meczu siedleckiej LO (fotogaleria)

ULKS Gołąbek wygrał 4:0 z Czarnymi Węgrów w zaległym meczu siedleckiej okręgówki. Królem polowania okazał się niedawno przybyły Damian Chłopek, który ustrzelił klasycznego hat tricka w dziewięć minut.

Podopieczni Adriana Czerskiego zaczęli z wysokiego C. Już po 70 sekundach powinno być 1:0. Szymon Skóra minął bramkarza Czarnych i oddał strzał na pustą bramkę. Kubę Kupca zaasekurował jednak w ostatniej chwili Jakub Łatka. W 3 minucie Czarni już nie zdołali się obronić. Skóra skutecznie dobił strzał Kamila Mamcarza. W 21 minucie po dobrej centrze Damiana Rytla z rzutu rożnego o włos od skutecznego zamknięcia akcji był Maciej Chmielewski. Kilka chwil później wreszcie dała o sobie znać linia ofensywna węgrowian. Mateusz Małczuk powstrzymał jednak Mateusza Gromysza w sytuacji sam na sam. Odpowiedź ULKS była natychmiastowa. Mamcarz strzelił tuż obok po dwójkowej akcji z Hubertem Wrzoskiem. W 40 minucie Kamil Panufnik nie zdołał doprowadzić do remisu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ostatnim ciekawym akcentem pierwszej połowy był techniczny strzał Damiana Chłopka z niemal zerowego kąta. Efektowną bramkę byłemu piłkarzowi Naprzodu Skórzec zabrał dobrze interweniujący na linii bramkowej Łukasz Supleński.

Druga połowa należała do Chłopka. Napastnik drużyny z gminy Skórzec w ciągu dziewięciu minut skompletował klasycznego hat tricka. Najpierw wykorzystał znakomite podanie w uliczkę Romana Bilinśkiego, następnie przymierzył zza pola karnego, a na koniec zrobił co do niego należało w sytuacji sam na sam. W międzyczasie kiepsko dysponowani Czarni mieli jedenastkę, ale Łukasz Supleński uderzył nad poprzeczką. ULKS Gołąbek wygrał 4:0.

W pierwszej pełnej wiosennej kolejce ULKS Gołąbek podejmie Kolektyw Oleśnica (17 marca o 14:00), zaś Czarnych czeka wyjazd do Łosic na mecz z ŁDK (17 marca o 15:00).

« z 2 »

10.03.24, 14:20 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: ULKS Gołąbek – Czarni Węgrów 4:0 (1:0)

Bramki: Szymon Skóra 3, Damian Chłopek 67, 72, 76

W 74 minucie Łukasz Supleński (Czarni) nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył nad bramką).

Gołąbek: 1. Mateusz Małczuk – 13. Hubert Wrzosek (61, 23. Adrian Niedziółka), 4. Mateusz Michalak, 6. Maciej Chmielewski, 19. Piotr Wikiera, 9. Albert Ziółkowski – 21. Damian Rytel (58, 8. Michał Czarczyński), 11. Roman Bilinśkyj, 7. Kamil Mamcarz, 42. Szymon Skóra (70, 20. Piotr Ciostek) – 10. Damian Chłopek

Czarni: 1. Kuba Kupiec – 2. Jakub Łatka (72, 24. Paweł Karczewski), 6. Kamil Panufnik, 8. Łukasz Supleński, 27. Kacper Kąkol, 10. Jakub Skórka – 17. Mateusz Gromysz, 25. Michał Sakowski, 19. Radosław Replin, 7. Bartosz Kocon (64, 21. Michał rybak) – 15. Bartosz Kruszewski

Żółte kartki: Szymon Skóra 47 – Łukasz Supleński 41

Sędzia: Hubert Rutkowski (Siedlce)