wtorek, 23 kwietnia 2024r.

O przyszłość Pogoni można być spokojnym (multimedia)

Ponad 500 dzieciaków trenujących w akademii, rodzice gotowi do poświęceń, 36 trenerów pracujących nad rozwojem młodzieży – MKP Pogoń Siedlce przy okazji Mazowieckiej Gali Sportu pokazał swoją ogromną siłę.

To wyjątkowy rok dla Pogoni Siedlce. W 2024 roku klub świętuje 80-lecie istnienia. Idealnym prezentem dla całej, licznej biało-niebieskiej społeczności będzie powrotny awans na zaplecze Ekstraklasy, ale do tego celu wciąż daleka droga. Jubileusz należy jednak świętować również inaczej. Pierwszą składową całorocznej celebracji było zaprezentowanie nowego loga i okolicznościowych strojów, zaś drugą zorganizowanie Mazowieckiej Gali Sportu.

Najpierw na pierwszym planie znalazła się akademia. Mościbrody Akademia MKP Pogoń Siedlce ma się czym pochwalić. Koordynator akademii Damian Soszyński wcielił się w rolę konferansjera i podołał trudnemu zadaniu zapanowania nad blisko pół tysiącem młodych adeptów futbolu – od przedszkolaków po piłkarzy drugiej i trzeciej drużyny – i przedstawienia ich licznie zgromadzonej publiczności.

« z 5 »

W następnej części w rolę mistrza ceremonii wcielił się Grzegorz Koprukowiak, dyrektor sportowy Pogoni. To on zapraszał na scenę wyjątkowych i ważnych dla istnienia klubu gości – prezesa Łukasza Jarkowskiego, sponsora Grzegorza Orzełowskiego, prezesa firmy Mostostal Tomasza Hapunowicza oraz prezydenta Andrzeja Sitnika.

Koprukowiak z pomocą urodziwych modelek zaprezentował efektowne stroje na 80-lecie klubu. Następnie zaprezentowali się piłkarze pierwszej drużyny. Najmłodsi Pogoniści przywitali ich z szałem radości, a przybicie piątki piłkarzowi jedynki było fetowane niczym gol w ostatniej minucie meczu. Na koniec zaprezentował się sztab Pogoni. Jako ostatni kibiców pozdrowił trener Marek Brzozowski.

– Dziękuję za wsparcie. Mam nadzieję, że podobna frekwencja, a może nawet lepsza, będzie na meczu z Polonią Bytom – powiedział Brzozowski.

Zwieńczeniem radosnej i profesjonalnie zorganizowanej gali było podpisanie nowej umowy pomiędzy Pogonią a Mostostalem. Firma została strategicznym sponsorem klubu.

– Historie Pogoni i Mostostalu są ze sobą powiązane. Cieszymy się, że firma jest w tak dobrej kondycji finansowej, że może wspierać klub – zakończył Hapunowicz.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Jestem pod wrażeniem masowości dzieci w akademii. Ręce aż się składają do oklasków. Brawo Zarząd,brawo Pan Łukasz,Prezes klubu

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;