wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Echa meczu Pogoń – Polonia

W niedzielne popołudnie Pogoń Siedlce zremisowała 3:3 z Polonią Bytom. Jakie są echa tego pojedynku?

DUBLET I PAUZA

Od początku drugiej połowy w barwach Pogoni miał okazję zaprezentować się rekonwalescent Damian Nowak. Jego wejście odmieniło drużynę. Nowak ustrzelił dublet i wywalczył jedenastkę, którą wykorzystał Cezary Demianiuk. Wicekról strzelców poprzedniego sezonu nie będzie miał okazji przedłużyć dopiero co zainicjowanej strzeleckiej passy w najbliższej kolejce, ponieważ obejrzał czwartą żółtą kartkę i czeka go przymusowa pauza.

FURMAN NA TRYBUNACH

Wśród przeszło 1000 widzów zgromadzonych na siedleckiej trybunie wprawne oko mogło dojrzeć Dominika Furmana. Trzykrotny reprezentant Polski pozostaje bez klubu od rozstania z Wisłą Płock w lipcu ubiegłego roku.

LEWY NA L4

Od kilku tygodni trener Marek Brzozowski nie może korzystać z Tomasza Lewandowskiego. Doświadczony środkowy obrońca najwcześniej wróci do regularnych treningów dopiero za cztery tygodnie.

ALE TO JUŻ BYŁO…

Pogoń, nomen omen, Pogoni za wynikiem to nic nowego. 14 maja 2022 roku siedlczanie przegrywali 0:3 z Wisłą Puławy do 67 minuty, ale skończyło się remisem 3:3. 12 grudnia 2020 roku historia powtórzyła się w meczu z Motorem Lublin. Pogoniści przegrywali 0:3, ale między 70 a 77 minutą doprowadzili do stanu 3:3. Zdarzyło się też, że biało-niebiescy przekonali się o przekorności futbolu, bowiem w meczach z Motorem Lublin czy Olimpią Elbląg potrafili roztrwonić trzybramkową przewagę.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Furmana gonią na kopach już zewsząd. No ale zaciąg z Płocka musi się zgadzać i kto wie może kolejnego zgranego piłkarzynę Brzozowski po znajomosci nie przytuli. Oczywiscie za klubowe pieniądze, a jak. A w kasie pusto. I jeszcze długo tak będzie. Na obronę tylko powrót Lewandowskiego jest rozwiązaniem. Jedynym rozwiązaniem, bo Burka czy Karwot( o, litośći ludziska) to żadni środkowi obrońcy a może i wogóle żadni obrońcy. Pokazali to nie raz.

    1. Wiesz, musimy wzmocnić środek pola. Nie mamy tu przecież bogactwa, przez które środkowi byliby wystawiani w obronie (Dzięcioł, Karwot) bądź na wahadłach (Pyrdoł, Wicenciak, Myszkowski)

  2. Mam nadzieje że nie aż tyle. Lewy wracaj szybciej bo widzisz co te lebiegi grają.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;