środa, 1 maja 2024r.

Cenny punkt w Kołobrzegu

W meczu na szczycie II ligi Kotwica Kołobrzeg zremisowała 2:2 z Pogonią Siedlce.

Spotkanie odbywało się w ulewnym deszczu i na nasiąkniętej wodą nawierzchni. Pierwsza połowa rozpoczęła się od okresu przewagi gości z Siedlec. Pogoń wyszła na prowadzenie już w 4 minucie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Titas Milašius, a głową do siatki skierował ją Ernest Dzięcioł. Kotwica próbowała szybko odpowiedzieć. Zza pola karnego uderzył Olaf Nowak, ale skuteczną interwencję zaliczył Jakub Burek. W 10 minucie celnie z dystansu uderzył Cezary Demianiuk, ale dobrze ustawiony był Krystian Michalski. Z czasem rósł napór podopiecznych Macieja Bartoszka. W akcji po strzale Demianiuka Burek ponownie obronił strzał Olafa Nowaka, tym razem z obrębu szesnastki. W 22 minucie bramkarz Pogoni interweniował po strzale Leon Krekovicia z dystansu. W 29 minucie boisko z powodu kontuzji opuścił strzelec bramki. W miejsce Dzięcioła wszedł Robert Majewski, czyli strzelec jednej z bramek z wrześniowego starcia
z Kotwicą. Dwie minuty później Damianowi Nowakowi udało się odebrać piłkę obrońcy rywala, po czym do piłki dobiegł Jakub Sinior i odegrał ją do Nowaka, który nie trafił w bramkę. W 38 minucie Burek wypiąstkował zaskakujący strzał kapitana Łukasza Kosakiewicza z rzutu wolnego z boku boiska. Minutę później napór gospodarzy zamienił się na bramkę. Ze skrzydła dośrodkował Kosakiewicz, a gola głową strzelił Michał Kozajda. W czasie doliczonym do pierwszej połowy Burek zaliczył kolejną interwencję, tym razem broniąc strzał Krekovicia wypuszczonego przez Michała Cywińskiego. Wynik do przerwy się nie zmienił i pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie grę utrudniało nasiąknięte wodą boisko, po oberwaniu chmury, które miało miejsce w przerwie. W 61 minucie Kotwica wyszła na prowadzenie. Nowak zagrał na skrzydło piłkę, która po odbiciu od Przemysława Misiaka dotarła do Tafary Madembo, do nie zdążył doskoczyć Dawid Burka z powodu poślizgnięcia się na mokrej murawie. Pomocnik Kotwy po wyjściu na czystą pozycję pokonał Burka. Pogoń odpowiedziała trzy minuty później. Milašius dośrodkował w pole karne, a tam akcję celnie wykończył Demianiuk. Dla litewskiego wahadłowego była to druga asysta w tym spotkaniu i druga po dośrodkowaniu. W 75 minucie efektowny strzał z woleja z około 20 metra oddał Sinior, ale trafił w poprzeczkę. Kolejną szansę miał Hubert Derlatka, ale jego uderzenie wyłapał Michalski. Kotwica odpowiedziała niecelnym strzałem Zvonimira Petrovicia z dystansu. W 82 minucie bohaterem mógł zostać Cezary Bujalski, który po wybitym dośrodkowaniu złożył się do przewrotki. Piłka po jego próbie odbiła się od słupka. Wynik się nie zmienił i Pogoń Siedlce zremisowała 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg, notując tym samym swój czwarty historyczny remis z tym rywalem. Siedlczanie zachowują 5 punktów przewagi nad Kotwicą. Co najmniej do soboty są też punkt przed KKS Kalisz, który zmierzy się z Hutnikiem Kraków.

12 kwietnia o 16:30 Pogoń Siedlce podejmie Olimpię Grudziądz.

05.04.24, 20:50 – Kołobrzeg

II liga: Kotwica Kołobrzeg – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Michał Kozajda 39, Tafara Madembo 61 – Ernest Dzięcioł 4, Cezary Demianiuk 65

Kotwica: 12. Krystian Michalski – 7. Łukasz Kosakiewicz, 21. Michał Kozajda, 27. Tomasz Wełna, 77. Tafara Madembo – 70. Leon Kreković (79, 11. Tomasz Kaczmarek), 24. Filipe Oliveira (71, 14. Aron Stasiak), 80. Zvonimir Petrović (79, 19. Sebastian Murawski), 10. Michał Cywiński, 99. Olaf Nowak – 39. Jonathan Junior

Pogoń: 1. Jakub Burek – 21. Titas Milašius (68, 20. Cezary Bujalski), 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (29, 3. Robert Majewski), 10. Krystian Miś (78, 23. Hubert Derlatka) – 16. Jakub Sinior, 55. Meik Karwot (68, 43. Lukáš Hrnčiar), 7. Damian Szuprytowski – 9. Damian Nowak (68, 91. Tomasz Walczak), 56. Cezary Demianiuk

Żółta kartka: Dawid Burka 90+3

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)