wtorek, 18 czerwca 2024r.

Echa meczu Kotwica – Pogoń

W piątkowy wieczór Kotwica podzieliła się punktami z Pogonią. Jakie są echa tego pojedynku?

NOWAK W PODSTAWIE

Damian Nowak wyszedł w Kołobrzegu w wyjściowym składzie. Na taki zaszczyt snajper Pogoni czekał pięć miesięcy, dokładnie 153 dni.

KONTROWERSJA W KOŃCÓWCE

Przy stanie 2:2 Pogoń ostemplowała poprzeczkę i słupek. Kotwica ma prawo rozpamiętywać sytuację z końcówki, kiedy piłka po strzale z kilkunastu metrów trafiła w rękę Robert Majewskiego (co widać na głównym zdjęciu). Sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenastkę, choć miał ku temu podstawy.

PASSA TRWA

To był siódmy mecz Pogoni z rzędu bez porażki. W XXI wieku to jedna z najlepszych serii. Drużyna Marka Brzozowskiego wyrównała osiągnięcia teamów Lecha Poducha w sezonie 2001-02, Józefa Topczewskiego na przełomie sezonów 2004-05 i 05-06 oraz Daniela Purzyckiego w sezonie 2013-14. Czterokrotnie Pogoń w tym stuleciu notowała serię ośmiu spotkań bez porażki, po razie zdarzyło się dziewięć, dziesięć i jedenaście meczów bez wpadki. Rekord należy do drużyny Marcina Prasoła, która w sezonie 2018-19 zaliczyła passę 15 spotkań bez przegranej.

DEMIANIUK NA PODIUM

Cezary Demianiuk zanotował 14 gola w trwającym sezonie. Ogółem wychowanek Pogoni trafił już 38 razy w pierwszej drużynie. W klasyfikacji wszech czasów XXI wieku ten rezultat daje mu miejsce na podium. O jednego gola więcej ma Maciej Florczuk. Niedoścignionym liderem z 80 bramkami jest Łukasz Firus.

 

źródło: własne; foto: Kotwica Kołobrzeg

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Moim zdaniem dobra interpretacja sędziego odnośnie karnego. Piłka po strzale najpierw odbija się gdzieś od uda i później trafia w rękę.
    Ogólnie fajny, dobry mecz .

  2. Była szansa na 3 punkty, nie mniej jednak podział jest OK. Oby tak dalej.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;