czwartek, 2 maja 2024r.

Po golu Karwota tron utrzymany

W pierwszym meczu 29 kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała 1:0 ze Skrą w Częstochowie. Fotel lidera na pięć kolejek do końca sezonu został utrzymany.

W pierwszej połowie biało-niebiescy dominowali w posiadaniu piłki, ale w przeciwieństwie do swoich rywali nie tworzyli konkretnych sytuacji bramkowych. Pierwszą próbę po stronie Pogoni podjął Cezary Demianiuk, który uderzył niecelnie z dużej odległości na początku spotkania. W 20 minucie celnie z rzutu wolnego uderzył Przemysław Sajdak, ale efektownie interweniował Jakub Burek. W kolejnej akcji po rzucie rożnym i zgraniu Oliviera Wyparta w dobrej sytuacji niecelnie główkował Paweł Kucharczyk. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Sajdak zwodami oszukał Ernesta Dzięcioła i Dawida Burkę, ale nie trafił w bramkę z obrębu szesnastki. Siedlczanie do przerwy nie stworzyli dogodnej okazji do zdobycia bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej połowie nastąpiła konkretyzacja ataków siedleckiej Pogoni. W 49 minucie w pole karne Skrzaków wbiegł Piotr Pyrdoł, jednak zakończył swój rajd niecelnym strzałem. Chwilę później do wrzutki Damiana Szuprytowskiego z wolnego doszedł ten sam zawodnik, ale główkował niecelnie. W 56 minucie Pyrdoł przeprowadził kolejną indywidualną akcję, lecz tym razem trafił w boczną siatkę. W 58 minucie z dystansu próbował Krystian Miś, ale piłka po rykoszecie poleciała nad bramką. W kolejnej akcji z woleja w bramkę nie trafił Pyrdoł. Pogoń wyszła na prowadzenie w 62 minucie. Rzut wolny z około 20 metrów wykorzystał Meik Karwot. Niemiecki pomocnik pokonał Jakuba Rajczykowskiego pięknym strzałem w okienko bramki. Kolejną szansę miał Burka, który główkował niecelnie po centrze Szuprytowskiego. W 74 minucie przypomniał o sobie nierzucający się do tej pory w oczy arbiter Aleksander Kozieł. Dał on wtedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę Titasowi Milašiusowi za domniemaną symulkę w polu karnym przeciwnika. Tymczasem zawodnik Pogoni w rzeczywistości dostał stempel od rywala. Co więcej, schodził z boiska utykając, co ostatecznie kompromituje wersję o próbie wymuszenia jedenastki. W 88 minucie obok bramki uderzył Demianiuk. W drugiej minucie doliczonego czasu gry szansę na wyrównanie miał Mateusz Bartosiak, ale uderzył niecelnie z pola karnego. Wynik się już nie zmienił, Pogoń Siedlce wygrała ze Skrą Częstochowa 1:0 i umocniła się na pozycji lidera II ligi.

26 kwietnia o 20:00 Pogoń podejmie Radunię Stężyca.

19.04.24, 19:00 – Częstochowa

II liga: Skra Częstochowa – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Meik Karwot 62

Skra: 76. Jakub Rajczykowski – 88. Tobiasz Kubik (80, 22. Mateusz Kaczmarek), 98. Filip Nawrocki (80, 20. Oliwier Kucharczyk), 2. Paweł Kucharczyk, 21. Olivier Wypart, 15. Mateusz Maćkowiak – 25. Przemysław Sajdak, 23. Igor Ławrynowicz (80, 5. Mateusz Bartosiak, 6. Mikołaj Łabojko, 16. Jakub Niedbała (71, 11. Mateusz Winciersz) – 10. Maciej Mas (64, 26. Natan Dzięgielewski)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 21. Titas Milašius, 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 10. Krystian Miś – 55. Meik Karwot, 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski (90+5, 23. Hubert Derlatka) – 18. Piotr Pyrdoł, 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Mikołaj Łabojko 51, Jakub Niedbała 66, Tobiasz Kubik 76, Przemysław Sajdak 83 – Titas Milašius 35, 74, Marek Brzozowski 76 (na ławce), Jakub Burek 90+2

Czerwona kartka: Titas Milašius 74 (Pogoń, za drugą żółtą)