środa, 8 maja 2024r.

Maza przespała pierwszy kwadrans drugiej połowy

Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 1:3 z Ząbkovią Ząbki.

Pod koniec pierwszej połowy Maza objęła prowadzenie. Dominik Paradowski otrzymał podanie od Patryka Zycha i pokonał Filipa Adamczyka. Dobry wynik dla mińszczan utrzymał się do przerwy.

Sztab trenerski Ząbkovii nie zmarnował czasu spędzonego w szatni. Na drugą połowę rywale Mazy wyszli z mocnym postanowieniem odrobienia strat. W ciągu kilkunastu minut gospodarze nie tylko odrobili straty, ale osiągnęli dwubramkową przewagę. Mazovia grała zbyt nerwowo, aby wrócić do gry. W końcówce przegranego 1:3 meczu na placu gry pojawili się rekonwalescenci Sebastian Kaczyński oraz Eryk Więdłocha.

27 kwietnia o 17:00 Mazovia podejmie rezerwy Wisły Płock. Wcześniej, 24 kwietnia o 17:00, mińszczanie zagrają u siebie z III-ligową Bronią Radom w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski.

20.04.24, 17:00 – Ząbki

IV liga: Ząbkovia Ząbki – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:1 (0:1)

Bramki: Mateusz Augustyniak 49, Bartosz Lelito 53, Jakub Kodeniec 60 – Dominik Paradowski 40

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 26. Dominik Sadzawicki, 28. Łukasz Broź, 4. Szymon Tywanek, 3. Dominik Paradowski – 16. Miłosz Przybecki (76, 17. Adrian Gilant), 20. Bartosz Malesa (64, 6. Marcin Kozłowski), 23. Tomasz Nieścieruk (85, 15. Mateusz Pędowski), 9. Wojciech Trochim, 77. Patryk Zych (80, 11. Eryk Więdłocha) – 19. Michał Bondara (79, 7. Sebastian Kaczyński)

Żółte kartki: Patryk Zych 13, Alan Grabek 14 (na ławce), Bartosz Malesa 54, Tomasz Nieścieruk 62

Czerwona kartka: Robert Kielak 81 (Mazovia, na ławce)

Sędzia: Dawid Muc (Radom)