piątek, 17 maja 2024r.

Mazovia bez przełamania w Markach

Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 2:3 z Marcovią Marki.

Po trzech ligowych porażkach z rzędu Mazovia pożegnała Piotra Rzepkę. Jego tymczasowym następcą został Alan Grabek. Nowy-stary trener mińszczan w powtórnym debiucie zanotował porażkę.

W 17 minucie Maza objęła prowadzenie za sprawą Michała Bondary. Radość nie trwała jednak długo. W końcówce pierwszej połowy Kamil Szczęsny został usunięty z boiska po obejrzeniu czerwonej kartki, która była konsekwencją dwóch żółtych. Na domiar złego faul pomocnika doprowadził do jedenastki, którą na bramkę zamienił Piotr Cudny. Do przerwy było 1:1.

Pomimo osłabienia Maza wróciła na prowadzenie w drugiej połowie. Na gola Miłosza Przybeckiego szybko odpowiedział jednak Michał Boczoń. Marcovia nie zadowoliła się remisem. W 75 minucie dublet skompletował Cudny i zapewnił trzy punkty swojej drużynie.

8 maja o 18:00 Mazovia podejmie Ursusa Warszawa.

02.05.24, 17:30 – Marki

IV liga: Marcovia Marki – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:2 (1:1)

Bramki: Piotr Cudny 45+ (k), 75, Michał Boczoń 56 – Michał Bondara 17, Miłosz Przybecki 50

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 29. Oliwier Jurczak (81, 17. Adrian Gilant), 28. Łukasz Broź, 2. Mateusz Bienias, 26. Dominik Sadzawicki – 16. Miłosz Przybecki, 20. Bartosz Malesa (79, 10. Wojciech Wocial), 13. Kamil Szczęsny, 6. Marcin Kozłowski (72, 23. Tomasz Nieścieruk), 77. Patryk Zych (72, 11. Eryk Więdłocha) – 19. Michał Bondara

Żółte kartki: Patryk Piasecki 71, nieznany 90+ – Kamil Szczęsny 20, 45+, Bartosz Malesa 65

Czerwona kartka: Kamil Szczęsny 45+ (Mazovia, za dwie żółte)

Sędzia: Piotr Chyba (Płock)