niedziela, 19 maja 2024r.

Awans jest już na wyciągnięcie ręki

Pogoń Siedlce po wyjazdowej wygranej z rezerwami Zagłębia Lubin jest już o krok od wyczekiwanego powrotu na zaplecze Ekstraklasy!

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod znakiem całkowitej kontroli podopiecznych Marka Brzozowskiego. Pogoń wyszła na prowadzenie w 15 minucie. Po faulu Filipa Kocaby na Cezarym Bujalskim biało-niebiescy wywalczyli rzut wolny. Do piłki podszedł Lukáš Hrnčiar, który pokonał bramkarza strzałem lewą nogą pod poprzeczkę. To drugi gol Słowaka z rzutu wolnego w bieżących rozgrywkach, pierwszego strzelił we wrześniu z Polonią Bytom. W 20 minucie z ponad 25 metrów swoją umiejętność strzelania z dystansu wykorzystał Jakub Sinior i pięknym uderzeniem trafił do siatki, ale bramka nie została uznana z powodu gwizdka sędziego, który zabrzmiał tuż przed strzałem pomocnika. Pogoń miała rzut wolny, ale tym razem Hrnčiar uderzył nad bramką. W 22 minucie goście dostali rzut karny. Po strzale Damiana Szuprytowskiego ręką piłkę zablokował Igor Orlikowski. Do jedenastki podszedł Cezary Demianiuk, ale jego strzał w prawy dolny róg bramki obronił Szymon Weirauch. Po chwili ponownie próbował Sinior, lecz tym razem nie sprawił problemu interweniującemu bramkarzowi rywali. Jako następny z dystansu po zejściu do środka niecelnie uderzył Demianiuk. W 29 minucie pierwszą okazję stworzyły rezerwy Zagłębia, gdy niecelnie z woleja z bliskiej odległości uderzył Patryk Kusztal. Pogoń odpowiedziała wolejem Szuprytowskiego, po którym piłka znalazła się w rękach Weiraucha. W 37 minucie było już 2:0. Najpierw bramkarz obronił strzał Pogonisty, ale dzięki pressingowi Damiana Nowaka udało się odebrać piłkę i podwyższyć prowadzenie po strzale Demianiuka z woleja. Jest to pierwszy od 5 kwietnia gol Pogoni strzelony z gry i przez napastnika. Zagłębie chciało szybko odpowiedzieć, ale Paweł Kruszelnicki pod wpływem nacisku Ernesta Dzięcioła nie trafił w bramkę Jakuba Burka. Do przerwy żaden z zespołów nie wykreował już sytuacji bramkowych i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem siedleckiej Pogoni 2:0.

W drugiej połowie Pogoń oddała inicjatywę, lecz dalej kontrolowała przebieg spotkania. W 52 minucie Burek interweniował po strzale Bartłomieja Kłudki. Dziesięć minut później po drugiej stronie boiska niecelnie uderzył Piotr Pyrdoł. Następnie w dobrej sytuacji głową w bramkę Pogoni nie trafił Rafał Adamski. Po chwili po strzale z dystansu interweniował Burek. W 74 minucie niecelnie uderzył Kłudka. W 88 minucie po świetnym podaniu Demianiuka w poprzeczkę trafił Hubert Derlatka. Dwie minuty później próbował jeszcze Demianiuk, ale pewnie obronił Weirauch. Wynik się już nie zmienił i siedlczanie wygrali 2:0. Uwzględniając, że w kolejnej kolejce dojdzie do bezpośredniego starcia Kotwicy Kołobrzeg z KKS Kalisz, to zwycięstwo w najbliższym meczu z GKS Jastrzębie 13 maja zapewni Pogoni awans do I ligi.

13 maja o 18:15 Pogoń podejmie GKS Jastrzębie.

05.05.24, 16:00 – Lubin

II liga: Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)

Bramki: Lukáš Hrnčiar 15, Cezary Demianiuk 37

W 23 minucie Cezary Demianiuk (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Szymon Weirauch obronił).

Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch – 2. Jakub Kolan, 3. Kamil Sochań, 4. Igor Orlikowski, 5. Szymon Karasiński – 7. Bartłomiej Kłudka, 6. Filip Kocaba (46, 15. Mateusz Kizyma), 8. Mateusz Dziewiatowski (46, 16. Kacper Terlecki), 10. Patryk Kusztal (46, 19. Daniel Dudziński), 11. Paweł Kruszelnicki (80, 18. Marcel Reguła) – 9. Rafał Adamski (75, 20. Wojciech Szafranek)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł – 20. Cezary Bujalski (59, 23. Hubert Derlatka), 16. Jakub Sinior, 43. Lukáš Hrnčiar (59, 18. Piotr Pyrdoł), 7. Damian Szuprytowski (90, 99. Bartosz Wicenciak), 10. Krystian Miś (59, 21. Titas Milašius) – 9. Damian Nowak (80, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Kamil Sochań 80, Daniel Dudziński 82, Szymon Karasiński 83 – Lukáš Hrnčiar 41, Cezary Demianiuk 64, Damian Szuprytowski 73

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)