poniedziałek, 16 września 2024r.

Bobrykowie rozstrzelali Orła (multimedia)

Wektra Zbuczyn wygrała 4:1 z Orłem Unin. Ten wynik oznacza, że drużyna Damiana Krasuskiego nie spadnie już poniżej drugiego miejsca w tabeli siedleckiej okręgówki.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Wektra okrutnie się męczyła przy budowania ataków i praktycznie stworzyła żadnej sytuacji, którą można uznać jako 100-procentową. Po stronie Orła w 24 minucie z ostrego kąta groźnie uderzał Denis Dobrowolski. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. W 55 minucie Jakuba Kielaka płaskim strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył Jakub Bobryk. Najlepszy strzelec Wektry kilka chwil później miał już dublet po tym jak wykorzystał sytuację sam na sam. Wicelider siedleckiej okręgówki nie utrzymał pełnej koncentracji i w 63 minucie stracił gola. Szymon Żaczek wykorzystał jedenastką podyktowaną za Emila Michalaka na Rafale Wielgoszu. W 66 minucie powinno być 3:1 dla Wektry, ale Michał Wereszczyński główkował nad bramką po znakomitej centrze Jakuba Grodzickiego. W 78 minucie na placy gry pojawił się dżoker w talii trenera Krasuskiego, czyli Michał Bobryk. 17-latek potrzebował dwóch minut, aby zdobyć bramkę. Michał Bobryk efektownie uderzył bez przyjęcia pod poprzeczkę po świetnym dośrodkowaniu Miłosza Lubelskiego. Orzeł miał szansę błyskawicznie złapać kontakt, ale Bartosz Przebinda uderzył obok słupka. W 83 minucie Michał Bobryk mógł mieć dublet po zgraniu Wereszczyńskiego, ale tym razem górą był Kielak. Wynik spotkania w 88 minucie ustalił Kamil Bobryk, który zachował zimną krew po precyzyjnym diagonalnym podaniu Miłosza Lubelskiego.

Wektra dzięki wygranej 4:1 jest już pewna zakończenia sezonu na co najmniej drugiej lokacie. To jej najlepszy wynik w XXI wieku. Pogoni II raczej nie uda się dogonić, więc pod koniec czerwca Wektra powalczy z wicemistrzem płockiej okręgówki (na dzisiaj Deltą Słupno) w barażach o V ligę.

5 czerwca o 18:00 Wektra w zaległym meczu podejmie Jastrzębia Żeliszew.

« z 2 »

29.05.24, 18:10 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Orzeł Unin 4:1 (0:0)

Bramki: Jakub Bobryk 55, 58, Michał Bobryk 80, Kamil Bobryk 88 – Szymon Żaczek 63 (k)

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 33. Kamil Bobryk (88, 25. Michał Grochowski, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat (64, 18. Jakub Grodzicki) – 9. Krystian Zbieć (60, 87. Miłosz Lubelski), 27. Krystian Musiejczuk (90, 26. Rafał Skolimowski), 19. Przemysław Jasiński (90, 5. Kamil Golec), 7. Paweł Klewek (78, 3. Michał Bobryk), 22. Michał Wereszczyński (84, 14. Hubert Lubelski) – 10. Jakub Bobryk

Orzeł: 22. Jakub Kielak – 18. Yassin Hassan, 5. Kamil Niedźwiedzki, 20. Rafał Głąbicki (76, 7. Bartosz Przebinda), 4. Michał Rękawek – 19. Rafał Wielgosz, 10. Szymon Żaczek, 8. Piotr Wielgosz, 16. Denis Dobrowolski – 17. Konrad Leśniewski, 6. Hubert Osiak

Żółte kartki: Rafał Głąbicki 49, Michał Rękawek 68

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)