niedziela, 8 września 2024r.

Finał przeszedł koło nosa (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 1:2 z rezerwami Wisły Płock w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski.

W pierwszej połowie, delikatnie mówiąc, nie działo się zbyt wiele. Być może wpływ na taki stan rzeczy miało spóźnienie gości z Płocka spowodowane korkami. Mecz otworzył się po godzinie. W 61 minucie po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego gola dla rezerw Nafciarzy strzelił Bartosz Borowski. Radość Wisły II nie trwała długo. W 64 minucie Michał Bondara zgrał główką do Miłosza Przybeckiego, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem bez przyjęcia. Gdy wydawało się, że dogrywka jest kwestią czasu Maza dopuściła się dziecinnego błędu we własnej szesnastce. Jakub Witek został podcięty przez Wojciecha Wociala, a sędzia wskazał na wapno. Aleksander Pawlak uderzył mocno i szczęśliwie (piłka odbiła się od poprzeczki). Mazovia przegrała 1:2 i dopadła z rozgrywek.

W drugim półfinale Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała 3:1 z Legionovią Legionowo. Beniaminek II ligi 12 czerwca na stadionie Hutnika Warszawa zagra z Wisłą II Płock.

1 czerwca Mazovię czeka mecz ligowy. Wyjazdowym rywalem mińszczan będzie stołeczny Hutnik.

29.05.24, 17:45 – Mińsk Mazowiecki

1/2 finału Puchar Polski MZPN: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Hutnik Warszawa 1:2 (0:0)

Bramki: Miłosz Przybecki 64 – Bartosz Borowski 61, Aleksander Pawlak 88 (k)

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 29. Oliwier Jurczak, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 23. Tomasz Nieścieruk – 16. Miłosz Przybecki (87, 10. Wojciech Wocial), 8. Michał Masłowski, 6. Marcin Kozłowski (88, 26. Dominik Sadzawicki), 77. Patryk Zych, 11. Eryk Więdłocha (84, 20. Bartosz Malesa) – 19. Michał Bondara (71, 9. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Aleksander Pawlak 74, Dawid Jabłoński 90

Sędzia: Michał Więckowski (Warszawa)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl