niedziela, 8 września 2024r.

Pełna pula Mazovii w stolicy

W przedostatnim wyjazdowym spotkaniu w sezonie 2023-24 Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 2:1 z Hutnikiem Warszawa.

W pierwszej połowie grę obu drużynom utrudniały napadowe opady deszczu. W 41 minucie Hutnicy wyszli na prowadzenie. Rafał Włodarczyk trafił z kilku metrów po wycofaniu Antoniego Góreckiego. Radość gospodarzy nie trwała długo. W 43 minucie Wojciech Trochim dołożył nogę do precyzyjnego dośrodkowania Miłosza Przybeckiego. Do przerwy było 1:1.

Dogodną okazję na strzelenie zwycięskiej bramki dla Mazovii miał Trochim. Autor pierwszego gola opanował piłkę dośrodkowaną przez Przybeckiego, ale nie zdołał zaskoczyć Jakuba Skowrona. Gdy wydawało się, że skończy się remisem mińszczanie wyprowadzili zabójczy atak. Patryk Zych przebił się prawą flanką i podał do Mateusza Bieniasa, który trafił i został bohaterem Mazy.

9 czerwca o 16:00 Mazovia podejmie Sokoła Serock.

01.06.24, 13:00 – Warszawa

IV liga: Hutnik Warszawa – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:2 (1:1)

Bramki: Rafał Włodarczyk 41 – Wojciech Trochim 43, Mateusz Bienias 90+1

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 2. Mateusz Bienias, 29. Oliwier Jurczak, 28. Łukasz Broź – 16. Miłosz Przybecki, 23. Tomasz Nieścieruk, 8. Michał Masłowski, 17. Adrian Gilant, 6. Marcin Kozłowski (65, 77. Patryk Zych), 11. Eryk Więdłocha – 9. Wojciech Trochim (90+3, 10. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Antoni Górecki 20, Piotr Bujak 42 – Łukasz Broź 58, Miłosz Przybecki 73, Eryk Więdłocha 73, Wojciech Trochim 74, Mateusz Łysik 90+4, Michał Masłowski 90+4, Wojciech Wocial 90+5

Sędzia: Mateusz Ciepliński (Płock)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl