niedziela, 8 września 2024r.

Zwycięska passa przerwana (multimedia)

Zwycięska passa przerwana

Rezerwy Pogoni w meczu wyjazdowym zremisowały z ULKS Gołąbek 1:1. Podział punktów zakończył passę Pogoni II, 16 ligowych zwycięstw z rzędu.

Od groźnego ataku grę rozpoczęli miejscowi. Tomasz Borkowski zablokował strzał, a piłka po dobitce Michała Suleja przeleciała nad poprzeczką. W 21 minucie groźnie uderzał Kamil Dmowski, jednak Bartosz Pipowski na spółkę z obrońcami zażegnali zagrożenie. Trzy minuty później zza pola karnego uderzał Dawid Jastrzębski, lecz dobrze w bramce spisał się Pipowski. Kilka minut później błąd popełnił Adrian Czerski, a Jastrzębski mając przed sobą tylko bramkę i golkipera uderzył wprost w niego. Kolejną okazję stworzył sobie Dawid Dobrzański uderzając z 30 metrów nad poprzeczką. Pogoniści gola zdobyli tuż przed przerwą za sprawą uderzenia Pawła Szeląga, po którym piłka prześlizgnęła się po ręce Pipowskiego i wpadła do siatki.

Po zmianie stron dwukrotnie przed szansą podwyższenia prowadzenia był Dmowski, ale powstrzymał go bramkarz Gołąbka. W 62 minucie po wstrzeleniu piłki w pole karne gości, piłka trafiła do Michała Kruszewskiego, jednak dobrze na linii bramkowej spisał się Kacper Mitrzak. Na kwadrans przed końcem Michał Kruszewski zagrał do Szymona Skóry, a ten z około 20 metrów uderzył tuż nad poprzeczką. W 78 minucie jeden z Pogonistów sfaulował w szesnastce Romana Bilinśkyja i sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Michał Kruszewski. Po golu gospodarze wyraźnie poczuli, że mogą powalczyć z liderem tabeli. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Mateusza Michalaka Michał Czarczyński z woleja strzelił nad bramką. 86 minuta przyniosła niecelny strzał Alberta Ziółkowskiego. W końcówce spotkania Patryk Klimek wstrzelił piłkę w kierunku bramki gospodarzy, jednak ani Tomasz Borkowski, ani Dmowski nie zdołali przeciąć lotu piłki. W 90 minucie czerwoną kartkę za kopnięcie przeciwnika otrzymał Bilinśkyj i miejscowi musieli dokończyć mecz w dziesiątkę. Doliczony czas nie przyniósł więcej goli i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 9 czerwca o 11:00 w Siedlcach z ŁDK Łosice.

01.06.24, 16:05 – Gołąbek

Liga okręgowa: ULKS Gołąbek – Pogoń II Siedlce 1:1 (0:1)

W 72 minucie mecz został przerwany na 5 minut z powodu ulewy.

Bramki: Michał Kruszewski 79 (k) – Paweł Szeląg 44

Gołąbek: 99. Bartosz Pipowski – 3. Hubert Wrzosek, 4. Mateusz Michalak, 13. Adrian Czerski, 9. Albert Ziółkowski – 14. Michał Sulej (55 Damian Chłopek), 15. Mariusz Olszewski (61, 20. Kamil Mamcarz), 11. Roman Bilinśkyj, 5. Adrian Niedziółka (61, 8. Michał Czarczyński), 42. Szymon Skóra (90+2, 96. Jakub Bartosiak)- 10. Michał Kruszewski (87, 7. Sebastian Waszczuk)

Pogoń II: 1. Jacek Kozaczyński – 24. Filip Grochala, 3. Tomasz Borkowski, 5. Adam Lewkowski, 22. Igor Szostek, 18. Piotr Krasnodębski – 6. Kamil Dmowski, 19. Kacper Mitrzak (82, 14. Patryk Klimek), 20. Dawid Dobrzański, 17. Paweł Szeląg – 9. Dawid Jastrzębski

Żółte kartki: Michał Sulej 23, Mariusz Olszewski 42, Mateusz Michalak 47, Kamil Mamcarz 66, Hubert Wrzosek 71, Sebastian Waszczuk 90+2 – Dawid Jastrzębski 22, Kacper Mitrzak 30, Tomasz Borkowski 78, Kamil Dmowski 78, Paweł Szeląg 90

Czerwona kartka: Roman Bilinśkyj 90 (Gołąbek, za kopnięcie przeciwnika)

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)