wtorek, 23 lipca 2024r.

Kolejny bramkarski talent w Pogoni?

Wiele wskazuje na to, że niebawem poznamy nowego bramkarza Pogoni Siedlce. Według dobrze poinformowanego w sprawie transferów Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl będzie to 17-letni Mateusz Pruchniewski, dotychczas występujący w Lechu II Poznań.

Od kilku lat Pogoń Siedlce stawia na młodych bramkarzy, gdyż zapewnia to stały dochód punktów w klasyfikacji Pro Junior System, a w konsekwencji zwiększa szansę na nagrodę pieniężną dla klubu. W związku z tym popularna stała się formuła wypożyczania młodych bramkarzy z innych klubów. W sezonie 2021-22 był to 19-letni wówczas Bartosz Klebaniuk wypożyczony z Orląt Radzyń Podlaski. Po rozegraniu 15 spotkań w biało-niebieskich barwach trafił on do Pogoni Szczecin, gdzie jeszcze w zakończonym niedawno sezonie był zmiennikiem Valentina Cojocaru. W kolejnych rozgrywkach bramki siedlczan strzegł 18-letni Maciej Kikolski wypożyczony z Legii Warszawa. Po dobrym sezonie w drużynie prowadzonej najpierw Damiana Guzka, a następnie Marka Saganowskiego Wojskowi wypożyczyli go do pierwszoligowego GKS Tychy, w którym również się sprawdził i teraz ma szansę na rywalizację w Legii bądź regularną grę w innym wyżej notowanym zespole. W ostatnim sezonie bramkarzem Pogoni był 20-letni Jakub Burek z Wisły Płock. Po wywalczeniu awansu do I ligi wrócił on do Płocka. Obecnie wydaje się, że jego miejsce zajmie Pruchniewski, talent z poznańskiego Lecha. 14 czerwca na portalu meczyki.pl pojawił się artykuł redaktora Włodarczyka mówiący o tym transferze. Według jego informacji podobnie jak w przypadku poprzednich młodych bramkarzy Pruchniewski również ma dołączyć do Pogoni na zasadzie rocznego wypożyczenia.

17-latek urodzony w Sosnowcu karierę zaczynał w juniorskich zespołach GKS Katowice. Później przeszedł do ekipy z Poznania, gdzie występował w drużynach młodzieżowych, z którymi odnosił sukcesy. Od rozgrywek 2022-23 występuje w rezerwach 8-krotnego mistrza Polski. Na przestrzeni dwóch sezonów rozegrał w nich 25 meczów, w których puścił 36 bramek. Sześć razy zaliczył czyste konto. W ostatnim sezonie trenował już nawet z pierwszym zespołem poznańskiego Lecha. O jego talencie świadczą również powołania do reprezentacji Polski U-17. Wystąpił nawet na mistrzostwach Europy w tej kategorii w meczu fazy grupowej z Włochami. W Poznaniu wiążą z nim spore nadzieje i teraz władzom Lecha zależy na tym, by zdobył cenne doświadczenie, które zapewni mu grająca w I lidze Pogoń. Wydaje się więc, że będzie to transakcja korzystna dla wszystkich zainteresowanych stron.

W kadrze Pogoni pozostają też inni młodzi bramkarze: Patryk Szatkowski oraz siedlczanin Krzysztof Popiołek.

 

źródło: własne / meczyki.pl; foto: Przemysław Szyszka / Lech Poznań

DODAJ KOMENTARZ

6 odpowiedzi

  1. Niczego nie uczymy się na błędach. Wypuściliśmy lekką ręką Posiadałę, teraz zamiast dać szansę Ernestowi Zbieciowi ściągamy szrot z drugiego końca Polski. Nie takie wartości wpajał w klubie trener Bartosz Tarachulski…

    1. Hmm, a za czyich czasów odszedł Posiadała? Trollować też trzeba umieć 🤣🤣🤣

  2. Nie znam chlopaka, ale zakochałem się w jego artykułach. Dalszych sukcesow

  3. Jak wyżej jest napisane, autorem tego artykułu jest nie jaki Aleksander Cieciora. Chlopak ma serio talent, widać że dużo roboty i czasu wkłada w swoje artykuły.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;