niedziela, 29 września 2024r.

Wektra dobiła do setki w Oleśnicy (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn pokazała w Oleśnicy swoją moc.

Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w Zbuczynie. Ostatecznie odbył się on w Oleśnicy, ale to Wektra pełniła rolę gospodarza.

Podopieczni Damiana Krasuskiego od pierwszych sekund spotkania rzucili się na rywali. Kolektyw utrzymał zero po stronie strat do 12 minuty. Po fatalnym błędzie Oliviera Próchnickiego worek z bramkami rozwiązał Paweł Klewek. Pięć minut później Jakub Bobryk wykorzystał jedenastkę, a w 20 minucie trafił na 3:0 po minięciu bramkarza Kolektywu i strzale do pustaka. Nominalni goście odpowiedzieli mierzonym strzałem Michała Lewandowskiego. Do przerwy Jakub Bobryk skompletował hat tricka i zrobiło się 4:1 dla Wektry.

Po zmianie stron Jakub Bobryk podwoił swój dorobek, tym samym ma już 31 bramek i prowadzi w klasyfikacji strzelców. Poza nim do bramki Kolektywu trafiali Miłosz Lubelski i Przemysław Jasiński. Po zaaplikowaniu rywalom dziewięciu bramek po stronie zdobyczy Wektry jest równo 100 bramek.

22 czerwca o 15:00 Wektra zagra w Sokołowie Podlaskim z rezerwami Podlasia.

14.06.24, 20:00 – Oleśnica

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Kolektyw Oleśnica 9:2 (4:1)

Bramki: Paweł Klewek 12, Jakub Bobryk 17 (k), 20, 41, 63, 70, 77, Miłosz Lubelski 55, Przemysław Jasiński 84 – Michał Lewandowski 23, Karol Karpiniuk 61

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki, 29. Dominik Bogusz (73, 14. Hubert Lubelski), 24. Emil Michalak (46, 19. Przemysław Jasiński), 33. Kamil Bobryk (76, 31. Mateusz Jarkowski) – 9. Krystian Zbieć (55, 5. Kamil Golec), 87. Miłosz Lubelski (70, 25. Michał Grochowski), 34. Bartosz Karczmarek (63, 3. Michał Bobryk), 7. Paweł Klewek (46, 27. Krystian Musiejczuk), 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk

Kolektyw: 25. Olivier Próchnicki – 20. Piotr Adamiak, 4. Krzysztof Karasiński, 5. Kamil Komar (64, 19. Kuba Karpiński), 15. Mariusz Rogala II – 23. Jakub Mielcarz, 10. Kamil Stanisławowski, 26. Adrian Pilich (55, 17. Albert Markowicz), 7. Karol Karpiniuk (80, 14. Szymon Redosz), 6. Dominik Szostek (74, 21. Bartosz Stosio) – 18. Michał Lewandowski (84, 2. Grzegorz Płatkowski)

Żółte kartki: Emil Michalak 40 – Piotr Adamiak 68

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)